Len nedávno sme vás informovali o tom, že iPhone 13 si v porovnaní s konkurenciou drží svoju cenu až trojnásobne lepšie. Strata hodnoty je však minimálna aj z toho dôvodu, že je o posledný model stále veľký záujem zo strany zákazníkov. A tento fakt prekvapil aj analytikov.

Ako píše Daniel Ives z výskumnej spoločnosti Wedbush, napriek celosvetovým problémom, na ktoré vplýva pandémia COVID-19 ale aj ruská invázia na Ukrajinu, je záujem o iPhone 13 prekvapivo silný.

Táto informácia potešila predovšetkým investorov, ktorí sú v súčasnosti veľmi opatrní. Ako iste viete, práve iPhone patrí medzi najdôležitejšie a najziskovejšie produkty od spoločnosti Apple.

Predaj smartfónov od tohto technologického giganta zostal stabilný aj napriek obavám, ktoré naznačovali spomalený rast. Práve tie sa v konečnom dôsledku odrážajú aj na zníženej hodnote akcii Apple.

Trhová kapitalizácia firmy sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 2,23 bilióna amerických dolárov a na prvom mieste sa vystriedala s ropným gigantom Saudi Aramco.

Len pripomenieme, že ešte začiatkom januára dosahovalo Apple hodnotu tri bilióny amerických dolárov. V súčasnosti teda strata na maximá spred pol roka dosahuje zhruba 800 miliárd a to nie je málo.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Netreba však zabúdať, že na rýchly pád hodnoty spoločnosti malo vplyv aj vyjadrenie z minulého týždňa. Na tom kompetentní uviedli, že kvôli lockdownom v Číne bude výroba trpieť nedostatok čipov. To v praxi znamenalo, že sa niektoré zariadenia môžu omeškať a v ďalšom štvrťroku tak firma príde o cca 4 až 8 miliárd dolárov na predajoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -