Každý deň sa dozvedáme viac. Spoločnosť Apple nepracuje len na nových operačných systémoch ale po ich boku vyvíja aj iPhone 13, ktorý bude mať svoju premiéru niekedy v septembri alebo októbri 2021.

Po dizajnovej stránke sa nedočkáme príliš veľkých zmien, no leakeri naznačujú zmenšenie notcha či doplnenie farebných prevedení. Vo vnútri sa odohrajú tak isto zásadné upgrady, pričom zákazníci môžu očakávať procesor A15 Bionic, prepracovaný a úsporný 5G modem, 120Hz Always-on displej, vylepšené fotoaparáty a niekoľko ďalších bonusov.

- Reklama -

Zaradiť by sme medzi ne mohli aj návrat čítačky odtlačkov prsta Touch ID, ktorá by sa mala nachádzať priamo pod kapacitným sklíčkom. Majiteľ teda nebude musieť stláčať uspávacie tlačidlo, aby sa dostal do systému. Na všetko mu postačí dotyk kdekoľvek na displej a o zvyšok sa postará softvér.

Sofistikovaný systém zabezpečenia s názvom ID

No a keď sme pri tom softvéri, práve tu Apple vymýšľa, ako by mohol byť iPhone 13 jeden z najbezpečnejších smartfónov na svete. Podľa všetkých únikov sa nezbavíme senzoru skenovania tváre Face ID, ktorý zostane po boku Touch ID prítomný ako druhá autorizačná technológia. Presne v tom sa skrýva sila špičkovej ochrany.

V iOS 15 sa má vraj nachádzať nastavenie, ktoré umožní používať Touch ID a Face ID súčasne. Inými slovami, kým neprejdete obomi overeniami, systém bude pýtať heslo. V opačnom prípade vás nevpustí dnu.

Pre niekoho je to možno zbytočné, no veríme, že sa nájdu aj používatelia, ktorí tento detail ocenia. Nikto predsa nechce, aby sa cudzí človek zmocnil jeho osobných údajov, pracovných súborov či fotiek. Celkový systém by mohol získať marketingový názov “ID”, o čom sme vás informovali ešte minulý rok.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S. Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

9 KOMENTÁRE

  1. Cele na smiech 🙂 Ked poznam ciselny kod majitela fonu, tak faceid a touchi su na nic. Su to len zbytocne veci, ktore len predrazuju fon. Predsa ked ti nerozona tvar ci otlacok otvoris fon kodom 🙂 No a hlavne tie fotky ktore dotycny aj tak vyvesi na web , facebook atd. Ako aj autorizacia na druhom zariadeni.

    • Pravdepodobne to takto bude fungovať. Buď jedno alebo druhe (podľa toho, ktoré zafunguje skôr), alebo obe súčasne 🙂

  2. no podla mňa to zabespečenie je velmi dobré a mohla by tam byť funkcia že toch ID iba čisté alebo face ID alebo obidva spolu a názov podla mňa iPhone 12s

  3. Bol by som radšej kebyže touch Id dajú do odomykacieho tlačidla ako na iPade, firma ako Apple by to vedela spraviť. Obávam sa že ak dám na displej ochranné tvrdené sklo tak stratí funkcia význam ako na väčšine androidov kde je touch Id v displayi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here