Známy analytik Ming-Chi Kuo zverejnil svoju správu pre investorov, v ktorej uviedol niekoľko skutočností ohľadom zariadení, ktoré spoločnosť Apple pripravuje na budúci rok.

Podľa jeho informácií pochádzajúcich z dodávateľských reťazcov bude iPhone 14 a taktiež prvý headset od Apple vybavený technológiou Wi-Fi 6E.

- Reklama -

Motivácia na tento prechod je prostá. Nie len Apple sa postupne vrhá do biznisu s rozšírenou realitou. Veľmi podobné plány má aj spoločnosť Meta (Facebook), ktorá taktiež plánuje používať štandard Wi-Fi 6E a tak cupertinská spoločnosť nemôže byť v tomto smere „horšia“.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

WiFi 6/6E, Wi-Fi 6E/7 a Wi-Fi 7

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od ApplePráve Wi-Fi 6E sa postará o zabezpečeniu vysokorýchlostných bezdrôtových prenosov potrebných pre čo najlepšie zážitky z AR a VR. Kuo dokonca spomenul, že niektoré headsety v rokoch 2022, 2023 a 2024 ponúknu WiFi 6/6E, Wi-Fi 6E/7 a Wi-Fi 7. Žiaľ už bližšie nešpecifikoval, ktorých výrobcov sa to bude týkať.

Wi-Fi 6E ponúka funkcie a možnosti Wi-Fi 6 vrátane vyššieho výkonu, nižšej latencie a rýchlejších prenosových rýchlostí rozšírených do pásma 6 GHz. Dodatočné spektrum poskytuje viac priestoru než existujúce 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi, čo vedie k väčšej šírke pásma a menšiemu rušeniu.

Minulý rok FCC prijala pravidlá, ktoré sprístupňujú využitie 1 200 MHz frekvenčného spektra v pásme 6 GHz na nelicencované používanie v Spojených štátoch, čo otvára cestu pre uvedenie nových zariadení s podporou Wi-Fi 6E. Sme veľmi zvedaví ako to celé bude fungovať v praxi.

Netreba zabúdať na to, že prvý headset od Apple má pracovať len v rámci prepojenia s iPhonom. Kúpiť si budúcoročný model „14“ bude teda možno kľúčové pre čo najlepšie fungovanie rozšírenej reality.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.