Spoločnosť Apple v roku 2022 výraznejšie prepracuje dizajn svojho pripravovaného iPhonu 14, ktorý bude obsahovať niekoľko dôležitých zmien. Nakoľko už na internet unikli neoficiálne CAD zábery, vyjadriť sa ku ním stihli aj šikovní grafici či dizajnéri. Jedným z nich bol aj Ian Zelba.

Práve Ian je známym tvorcom 3D konceptov vo vysokej kvalite, ktorými sa častokrát takmer 1:1 trafí ku skutočným produktom. A keďže mal možnosť rozanalyzovať doposiaľ získané úniky, po krátkom prieskume prišiel ku zaujímavému verdiktu.

Podľa jeho slov môže byť spoločnosť Apple pri iPhone 14 Pro nútená zmeniť dizajn rohov, a to z dôvodu rozsiahlych úprav v priestore pre zadný fotoaparát. Očakáva sa totiž, že drahšie prevedenia budú mať k dispozícii až 48 MP kamerový systém, ktorý bude disponovať s o 57 % väčším snímačom (v porovnaní s iPhonom 13 Pro).

Aj z tohto dôvodu bude tvar vypuklej plošiny, v ktorej sa nachádzajú zadné fotoaparáty mierne upravený a aby to celé symetricky sedelo, Apple bude musieť prepracovať aj tvar zariadenia.

Nebude to ale zas až taký veľký problém, pretože firma plánuje zmeniť aj časť s displejom, ktorá má mať nie len prepracovaný notch ale aj o 20 % tenšie rámiky.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -