Mark Gurman zverejnil vo svojom príspevku pre agentúru Bloomberg rozsiahlu správu, v ktorej nám prezradil viaceré novinky, týkajúce sa pripravovaného iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro. Ešte dnes ráno sme písali o tom, že drahšie prevedenia dostanú sofistikovanejší fotoaparát s rozlíšením až 48 megapixelov. Teraz ale poznáme ďalšie podrobnosti.

Známy leaker potvrdil slová svojho kolegu Ming-Chi Kua, ktoré súviseli s použitím staršieho SoC. Podľa informácií, ku ktorým sa medzičasom dostal, použije spoločnosť Apple v lacnejšom iPhone 14 a iPhone 14 Max „len“ procesor A15 Bionic z minulého roka. Drahšie prevedenia iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa potom môžu tešiť na modernejšiu verziu čipu A16 Bionic.

Technologický gigant týmto spôsobom ešte zväčší priepasť medzi lacnejším a drahším modelom. Ako však dodáva Gurman, čiastočne to môže súvisieť aj s aktuálnym nedostatkom polovodičov.

Doteraz totiž nebolo zvykom, aby mala jedna generácia iPhonu dva odlišné procesory. Naposledy sme sa s tým stretli snáď iba v roku 2013, keď Apple predstavilo iPhone 5C s čipom A6 a iPhone 5S s čipom A7. To je však už dávna minulosť.

Satelitná komunikácia je stále v hre 

Globalstar satellites (image: Globalstar)

Gurman sa tiež vyjadril ku technológií, o ktorej sme písali už minulý rok pred predstavením iPhonu 13. Satelitná komunikácia, nazývaná aj LEO, mala byť jednou z hlavných inovácií tohto zariadenia, no spoločnosť Apple ju zrejme v tom čase ešte nemala úplne dokončenú a otestovanú.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Tento „rest“ by si však mohla napraviť v roku 2022, kedy je oveľa reálnejšie, že satelitnú komunikáciu uvidíme v iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Nerobte si ale veľké nádeje na bezplatnú komunikáciu.

Táto funkcia bude k dispozícii iba na to, aby ste s ňou mohli privolať pomoc a poslať krátke textové správy svojim núdzovým kontaktom v čase, keď budete mimo pokrytia mobilného signálu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -