Spoločnosť Apple predstavuje rok čo rok nové smartfóny, ktoré sa snažia prekonávať naše očakávania. Spoločnosť Apple sa nezameriava len na technológie, ale aj dizajn či celkovú používateľskú skúsenosť. No a presne tieto atribúty sú pri iPhone 14, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz od 760 € vyladené do dokonalosti.

Dôkazom je aj nová správa od analytickej spoločnosti CIRP, o ktorej informoval portál 9to5mac. Podľa posledného výskumu sa teší iPhone 14 vo svete obrovskej popularite a prekonáva jeden rekord za druhým. Dokonca má ísť o ten najvydarenejší iPhone od roku 2017, kedy túto priečku obsadil iPhone 7 (predstavený ešte v roku 2016).

CIRP uvádza, že v roku 2017 tvorili predaje (vtedy) aktuálnych modelov iPhone 7 a iPhone 7 Plus až 81 % všetkých predajov. Zvyšok potom patril prvej generácii iPhonu SE či iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, ktoré zostali taktiež v predaji.

Za veľkým úspechom vtedajších modelov mohlo do istej miery aj to, že po prvýkrát poskytli vodeodolnosť vďaka spĺňaniu normy IP67. Dnes už ide o štandard, bez ktorého si iPhone ani nevieme predstaviť.

Najnovšie iPhony tvoria zvyčajne okolo 70 % predajov zo všetkých ponúkaných modelov

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

V nasledujúcich rokoch sa však dominancia najnovších modelov v porovnaní so staršími verziami znížila približne o 10 %, pričom v priemere sa pohybovala na hranici zhruba 70 % z celkových predajov. Rok 2023 je ale opäť iný a Apple v ňom ukázalo svoju silu.

Modelový rad iPhone 14 totiž v súčasnosti tvorí až 79 % všetkých predajov, čo je v vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu skoro neuveriteľné. Telefóny sa nepredávajú, ľudia siahajú po lacnejších riešeniach a Apple dnes predáva ešte aj iPhone 13, či dokonca dvojročný iPhone 12. Napriek tomu si väčšina zákazníkov vyberá ten najnovší a najdrahší model, ktorý vyzerá skoro rovnako.

Iste, iPhone 14 na iPhone 7 v súčasnosti stále stráca približne 2 %, no keď si porovnáme dobu, ponuku a možnosti, teoreticky by sme mohli tvrdiť, že aktuálna generácia dosiahla s uvedenými číslami možno aj väčší úspech. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vyplo Apple Online Store. Napĺňa ho novými produktami vrátane iPhonu 15 či Apple Watch Series 9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here