Spoločnosť Apple predstavuje rok čo rok nové smartfóny, ktoré sa snažia prekonávať naše očakávania. Spoločnosť Apple sa nezameriava len na technológie, ale aj dizajn či celkovú používateľskú skúsenosť. No a presne tieto atribúty sú pri iPhone 14, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz od 760 € vyladené do dokonalosti.

Dôkazom je aj nová správa od analytickej spoločnosti CIRP, o ktorej informoval portál 9to5mac. Podľa posledného výskumu sa teší iPhone 14 vo svete obrovskej popularite a prekonáva jeden rekord za druhým. Dokonca má ísť o ten najvydarenejší iPhone od roku 2017, kedy túto priečku obsadil iPhone 7 (predstavený ešte v roku 2016).

CIRP uvádza, že v roku 2017 tvorili predaje (vtedy) aktuálnych modelov iPhone 7 a iPhone 7 Plus až 81 % všetkých predajov. Zvyšok potom patril prvej generácii iPhonu SE či iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, ktoré zostali taktiež v predaji.

Za veľkým úspechom vtedajších modelov mohlo do istej miery aj to, že po prvýkrát poskytli vodeodolnosť vďaka spĺňaniu normy IP67. Dnes už ide o štandard, bez ktorého si iPhone ani nevieme predstaviť.

Najnovšie iPhony tvoria zvyčajne okolo 70 % predajov zo všetkých ponúkaných modelov

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

V nasledujúcich rokoch sa však dominancia najnovších modelov v porovnaní so staršími verziami znížila približne o 10 %, pričom v priemere sa pohybovala na hranici zhruba 70 % z celkových predajov. Rok 2023 je ale opäť iný a Apple v ňom ukázalo svoju silu.

Modelový rad iPhone 14 totiž v súčasnosti tvorí až 79 % všetkých predajov, čo je v vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu skoro neuveriteľné. Telefóny sa nepredávajú, ľudia siahajú po lacnejších riešeniach a Apple dnes predáva ešte aj iPhone 13, či dokonca dvojročný iPhone 12. Napriek tomu si väčšina zákazníkov vyberá ten najnovší a najdrahší model, ktorý vyzerá skoro rovnako.

Iste, iPhone 14 na iPhone 7 v súčasnosti stále stráca približne 2 %, no keď si porovnáme dobu, ponuku a možnosti, teoreticky by sme mohli tvrdiť, že aktuálna generácia dosiahla s uvedenými číslami možno aj väčší úspech. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro dorazí s ďalšou očakávanou novinkou, ktorou už disponujú nové MacBooky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -