Budúcoročné iPhony by mali ostať pri väčšine prvkoch verné podobe svojich náprotivkov zo súčasnej generácie. Niekoľko zásadných zmien sa však v iPhone 16 predsa len objaví. Jednou z nich má byť zväčšenie obrazoviek a použitie nových OLED displejov, ktoré výrazne predĺžia výdrž batérie.

Doterajšie zdroje z dodávateľského reťazca naznačujú, že väčších displejov sa dočkajú prémiové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Konkrétne má ísť o rozmery 6,27″ displej pre iPhone 16 Pro a 6,85″ pre obrazovku najvyššej rady iPhonu 16 Pro Max.

Ak sa tieto predpoklady naplnia, dočkáme sa  5 mm zväčšenia, čo je na obrazovku smartfónu celkom dosť. Na druhej strane, ak si kúpite základný iPhone 16, alebo iPhone 16 Plus, tieto modely si zachovajú ešte staré 6,1″, respektíve 6,7″ uhlopriečky.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Otázkou ale je, či Apple dokáže ešte viac zúžiť rámčeky okolo obrazovky, ako to spravil v tohtoročných iPhonoch. V opačnom prípade by to znamenalo, že by nové smartfóny porástli vo veľkosti viac, ako sa očakáva.

iPhone 16
Zdroj: 9to5mac

Na nižšie uvedenom obrázku môžete vidieť porovnanie tohtoročného modelu iPhone 15 Pro Max so svojim potenciálnym nástupcom.

Zväčšenie uhlopriečky však nebude jediným prekvapením

Apple sa chystá na uvedenie novej generácie iPhone 16 s displejmi OLED, ktoré by mali byť úspornejšie v oblasti spotreby energie.

Podľa správy portálu The Elec, spoločnosť Samsung vyvíja novú sadu materiálov pre panely OLED, ktorá je špeciálne určená pre technologického giganta z Cupertina. Ich efektivita by sa mala prejaviť na dlhšej výdrži batérie.

Samsung pôvodne plánoval použiť úspornejší materiál v paneloch vyvinutých pre rôzne skladacie telefóny v roku 2024, no jeho výroba a použitie v tomto druhu zariadení je v súčasnosti ešte príliš problematická.

iPhone 16
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Juhokórejský producent ho namiesto toho môže vyhradiť pre sadu materiálov, ktoré sú určené pre spoločnosť Apple, ktorá má so Samsungom dobré partnerské vzťahy v oblasti dodávateľských reťazcov.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Každý iPhone 15 má extrémnu výdrž batérie: Pozrite sa na porovnanie všetkých modelov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -