Spoločnosti Apple sa v roku 2022 uvedenie nových iPhonov na trh príliš nepodarilo. Aj keď sú nové zariadenia skvelé a spolu s operačným systémom iOS 16 lákajú milióny ľudí po celom svete, majú svoje muchy, ktoré spôsobujú problémy.

Jedným z nich je náhodné reštartovanie, s ktorým sa používatelia stretávajú počas nabíjania. Informácie o týchto problémoch sa objavili vo vlákne na diskusnom fóre Reddit a odtiaľ sa rýchlo rozšírili do celého sveta.

Podľa výpovedí používateľov nie je dôležité, či sa zariadenie nabíja káblovo za pomoci Lightning konektora alebo bezdrôtovo cez MagSafe, prípadne klasické Qi. Reštarty sú nevyspytateľné a dokonca sa opakujú aj niekoľkokrát po sebe. Zvyčajne je medzi nimi krátky desaťminútový odstup.

Je zaujímavé, že ľudia tieto problémy pociťujú na iOS 16.0.1 aj iOS 16.0.2. To nám naznačuje, že Apple prostredníctvom aktualizácii zatiaľ nič neopravilo. Čo je však horšie, podľa slov používateľov podpora technologického giganta v súčasnosti ani nevie, ako problém s náhodným reštartovaním riešiť. Ľuďom teda nezostáva nič iné ako zostať čakať, čo nie je pri smartfónoch presahujúcich hranicu 1000 € vôbec prijateľné.

Apple musí problém urýchlene vyriešiť

Zdroj: Tom’s Guide

Všetkým sa teraz s najväčšou pravdepodobnosťou zaoberajú vývojári a technici, ktorí sa snažia definovať chybu. Tá sa bude zrejme nachádzať v operačnom systéme, nakoľko to pôsobí ako softvérový a nie hardvérový problém.

Za zmienku tiež stojí, že kvôli pravidelným reštartom sa proces nabíjania mierne predlžuje. Aj to je mimo iného nepríjemná komplikácia, kvôli ktorej je používanie nového iPhonu o čosi náročnejšie.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s niečím podobným stretli na svojom iPhone 14 aj vy a ak áno, ako presne to prebiehalo. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Xiaomi Pad 6 je čínsky iPad Pro za super cenu. Pozrite sa, čo všetko ponúka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -