Spoločnosť Apple vydala pred niekoľkými týždňami mobilný operačný systém iOS 16, ktorý zaujal najmä vďaka svojej prepracovanej uzamknutej ploche milióny používateľov po celom svete. Žiaľ, ako to už každý rok býva, novinka si so sebou priniesla aj poriadnu dávku chýb a nedostatkov, ktoré musí spoločnosť Apple opravovať postupne.

Firma stihla medzičasom vydať aj update iOS 16.0.1, no ten bol dostupný len pre iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a zďaleka neriešil všetko, na čo sa ľudia sťažovali. Jeho 260 MB nástupca (na iPhone 12 Pro Max) je, ale pravým opakom a práve vďaka nemu bude konečne všetko fungovať tak ako má.

Jednou z vecí, ktorej sa používatelia konečne dočkali, je oprava vibrovania kamery a rozmazaných fotiek na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Ku týmto problémom dochádzalo najmä pri používaní aplikácií tretích strán.

Rovnako tak Apple vyriešilo aj čiernu obrazovku počas aktivácie zariadenia a viacero ďalších nedostatkov, ktoré sa týkali starších modelov iPhonu X, iPhonu XR a iPhonu 11.

Podotýkame tiež, že ide len o „drobný“ opravný update, ktorý do systému nepridáva žiadne funkcie. S tými sa stretneme až o pár týždňov, keď Apple vydá iOS 16.1. Ďalší update prinesie aj prepracované zobrazenie percent batérie pre iPhone 12 / 13 mini či iPhone XR / 11.

Táto aktualizácia prináša opravy chýb a dôležité aktualizácie bezpečnosti pre iPhone vrátane nasledovných:

  • Na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mohlo pri používaní niektorých apiek tretích strán dochádzať k vibrovaniu kamery a rozmazaniu fotiek.
  • V niektorých prípadoch mohol displej pri nastavovaní zariadenia zostať úplne čierny.
  • Kopírovanie a vkladanie obsahu medzi apkami mohlo spôsobovať príliš časté zobrazovanie výzvy na udelenie oprávnení.
  • V niektorých prípadoch nebol po reštartovaní k dispozícii VoiceOver.
  • Niektoré displeje iPhonu X, iPhonu XR a iPhonu 11 po servise nereagovali na dotykové ovládanie.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2. generácie príde o EarPods a nabíjačku koncom tohto roka.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -