Určite ste zachytili početné správy o tom, ako sa Európska Únia pokúša donútiť výrobcov malých elektronických zariadení, aby používali jednotný štandard nabíjacích portov.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa ako študent prerobil iPhone X s lightningom na USB-C

Zatiaľ čo spoločnosti, ktoré stoja za Android smartfónmi s týmto problém nemajú, Apple je zásadne proti. Dôvodom je Lightning port, nad ktorým má spoločnosť plnú kontrolu. S príchodom USB-C by ju stratila a to by ju pochopiteľne stálo milióny dolárov.

A aj keď to už vyzeralo tak, že technologický gigant z Cupertina svoj boj voči EÚ prehrá, teraz sa karta obracia. Ako uvádza agentúra Reuters, Európska Únia síce tvrdo pracuje na dohode, no ďalšie hlasovanie má prebehnúť až v máji.

Apple má ešte dosť času na to aby vymyslelo alternatívu 

Komentár: Apple sa drží lighnitngu viac, ako treba. USB-C chceme skoro všetciNásledne sa dostanú na rad viaceré schvaľovacie procesy, ktoré si vyžiadajú mesiace rokovaní. Vo výsledku by teda legislatíva mohla byť pripravená až koncom tohto roka, čo znamená, že by do platnosti vstúpila niekedy v roku 2025. Dôvodom je, že aj samotní výrobcovia potrebujú čas, aby sa novým zákonom podriadili.

No a keďže sa už dlhšiu dobu hovorí, že iPhone v budúcnosti prinesie nabíjanie bez nabíjacieho portu (teda pravdepodobne prostredníctvom technológie MagSafe), spoločnosť Apple má dosť času na to, aby svoje technológie vyladila na 100 %. Veď v roku 2025 už bude predávať iPhone 17.

Prečítajte si tiež  Komentár: Európska Únia má šancu vyhrať nad Applom. Bude mať iPhone USB-C?

Otázne ale zostáva, či to bude vyhovovať aj samotných používateľom. Netreba totiž zabúdať, že Lightning prináša viacero obmedzení, ktoré môžu trápiť najmä profesionálov a USB-C by ich vedelo okamžite vyriešiť. Napíšte nám do komentára, aký nabíjací port preferujete vy!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -