Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví nový iPhone 14, ktorý bude k dispozícii v štyroch prevedeniach. Pokiaľ budete chcieť vlajkovú loď, tak siahnete buď po verzií iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max. No a práve dnes sa podarilo zistiť, že tieto modely dostanú o čosi väčší displej, ako má iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Túto novinku zdieľal analytik Ross Young, ktorého špecializáciou sú práve zobrazovacie jednotky. A keďže vieme, že Young sa príliš často nemýli, považujeme ho za veľmi spoľahlivý zdroj informácií.

Ak teraz očakávate, že uhlopriečka displeja bude v porovnaní so súčasnými modelmi dramaticky odlišná, ste na omyle. Veríme, že väčšina používateľov si avizovanú zmenu ani nevšimne. Menší iPhone 14 Pro by mal mať 6,12 “ displej, čo je v porovnaní so 6,06″ v iPhone 13 Pro zanedbateľne viac.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Podobným smerom sa bude uberať aj najväčší iPhone 14 Pro Max, ktorý dostane 6,69 “ displej. Nakoľko má ale iPhone 13 Pro Max 6,68 “ uhlopriečku, táto drobná odlišnosť zrejme nebude ani pozorovateľná voľným okom.

Apple použije väčšie displeje z jedného prostého dôvodu 

iPhone 14Ak sa teraz pýtate, na čo je takáto „inovácia“ vlastne dobrá, odpoveď je logická a jednoduchá. Young vo svojej správe uviedol, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budú mať ešte tenšie rámčeky okolo OLED panelu.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Zredukovať by sa mali podľa dávnejších únikov o zhruba 20 %. Aj keď to teda nepôsobí výrazne, drahšie verzie iPhonu 14 dostanú luxusnejší a modernejší nádych. Pokiaľ si ale kúpite lacnejšie verzie iPhone 14 a iPhone 14 Max, k dispozícii budete mať rovnaké displeje ako v iPhone 13 a iPhone 13 Pro Max. Obnovovacia frekvencia by mala zostať stále uzamknutá „len“ na 60 Hz.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -