Podľa zistení analytickej spoločnosti Trendforce bol záujem o iPhone 14 Pro oveľa vyšší, než očakávala samotná spoločnosť Apple. Všetky doterajšie správy poukazujú na silný dopyt po iPhone 14, pričom sa zhodujú v tom, že najmä modely s označením „Pro“ sa predávajú obzvlášť dobre.

Ako dopĺňa známy analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple dokonca požiadala svojho výrobného partnera Foxconn, aby zvýšil produkciu iPhonu 14 Pro o 10 %. Snaží sa tak zasýtiť silný dopyt zo strany zákazníkov.

- Reklama -

Táto nová analýza prichádza po predošlej správe, v ktorej sa písalo, že drahšie modely „Pro“ sú obľúbenejšie než lacné verzie. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že takmer všetky prevedenia a pamäťové varianty iPhonu 14 Pro sú všeobecne nedostupné a verzie 14 / 14 Plus nájdete u mnohých obchodníkov skladom aj na Slovensku.

Apple takýto záujem nečakalo 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Spoločnosť Trendforce sa zameriava na údaje z dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, na základe ktorého posudzuje výrobné pomery medzi štyrmi modelmi tohtoročného radu. V oficiálnej správe súhlasí s tým, že dopyt po iPhone 14 Pro prekvapil aj aj samotného technologického giganta z Cupertina.

Spoločnosť Apple totiž pôvodne požiadala svojich dodávateľov, aby udržiavali výrobnú kapacitu iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max na približne 50 %. V súčasnosti však zmenila svoj postoj a kapacitu navýšila až na 60 %. Lacnejším modelom pripadá zvyšok.

Aj Apple sa musí pripraviť na krízu

iPhone 14 Plus, o ktorý je nízky záujem a smutný Tim Cook
Zdroj: AppleInsider / Hardwarezone (úprava redakcie)

Horšou správou je, že spoločnosť Trendforce neočakáva, že by spoločnosť Apple zostala imúnna voči opatrnejším spotrebiteľským výdavkom.

Analytici si myslia, že znížený záujem o iPhone Apple pocíti najmä v prvom štvrťroku 2023. Do tej doby si však môže firma užívať obrovský úspech tohto zariadenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.