Podľa zistení analytickej spoločnosti Trendforce bol záujem o iPhone 14 Pro oveľa vyšší, než očakávala samotná spoločnosť Apple. Všetky doterajšie správy poukazujú na silný dopyt po iPhone 14, pričom sa zhodujú v tom, že najmä modely s označením „Pro“ sa predávajú obzvlášť dobre.

Ako dopĺňa známy analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple dokonca požiadala svojho výrobného partnera Foxconn, aby zvýšil produkciu iPhonu 14 Pro o 10 %. Snaží sa tak zasýtiť silný dopyt zo strany zákazníkov.

Táto nová analýza prichádza po predošlej správe, v ktorej sa písalo, že drahšie modely „Pro“ sú obľúbenejšie než lacné verzie. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že takmer všetky prevedenia a pamäťové varianty iPhonu 14 Pro sú všeobecne nedostupné a verzie 14 / 14 Plus nájdete u mnohých obchodníkov skladom aj na Slovensku.

Apple takýto záujem nečakalo 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Spoločnosť Trendforce sa zameriava na údaje z dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, na základe ktorého posudzuje výrobné pomery medzi štyrmi modelmi tohtoročného radu. V oficiálnej správe súhlasí s tým, že dopyt po iPhone 14 Pro prekvapil aj aj samotného technologického giganta z Cupertina.

Spoločnosť Apple totiž pôvodne požiadala svojich dodávateľov, aby udržiavali výrobnú kapacitu iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max na približne 50 %. V súčasnosti však zmenila svoj postoj a kapacitu navýšila až na 60 %. Lacnejším modelom pripadá zvyšok.

Aj Apple sa musí pripraviť na krízu

iPhone 14 Plus, o ktorý je nízky záujem a smutný Tim Cook
Zdroj: AppleInsider / Hardwarezone (úprava redakcie)

Horšou správou je, že spoločnosť Trendforce neočakáva, že by spoločnosť Apple zostala imúnna voči opatrnejším spotrebiteľským výdavkom.

Analytici si myslia, že znížený záujem o iPhone Apple pocíti najmä v prvom štvrťroku 2023. Do tej doby si však môže firma užívať obrovský úspech tohto zariadenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max môže prísť s podporou Apple Pencil. Má na to konektor.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -