Spoločnosť Apple sa preslávila tým, že jej iPhone dokáže nádherne fotiť a tiež natáčať vysokokvalitné video. Hoci posledná generácia stále nezvládne 8K, s ktorým konkurencia nemá problém, iPhone 14 Pro Max má úplne iné prednosti. Vďaka ním si jeho zábery môžete pomýli aj s profesionálnou kamerou RED V-Raptor, ktorá sa bežne predáva za 50 000 €. Rainer Wolf natočil video, ktoré je toho dôkazom.

YouTuber vzal obyčajný iPhone 14 Pro Max, ktorý Apple predáva za 1 449 €, no na Slovensku ho kúpite po kliknutí na tento odkaz za 1 120 € a rozhodol sa ho porovnať so špičkovou kino – kamerou. Natočil pri tom krásne 4K zábery, ktoré si najlepšie užijete na kvalitnom monitore alebo televízore.

Zároveň vzniklo porovnanie v podobe klasického slepého A / B testu, v rámci ktorého si môžete tipnúť, aké video zachytil iPhone a aké RED kamera. Vyskúšajte si to (nižšie) sami, či sa vôbec trafíte.

My ešte doplníme, že iPhone 14 Pro Max dokáže natáčať aj do vysoko-kvalitného ProRes formátu, ktorý je špecifický veľmi nízkou kompresiou. Toto zariadenie navyše používa optickú stabilizáciu snímača, čím uteká mnohým svojim konkurentom míľovými krokmi dopredu. Všetky zábery sú krásne plynulé a vďaka doplnku s názvom „akčný režim“ budete mať pocit, že boli zachytené s ručným stabilizátorom.

Mať drahú kameru neznamená všetko 

Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že síce môžete mať drahú kameru, no keď nemáte cit a znalosti pre natáčanie videa, prácu so svetlom, farbami, kontrastom a detailmi, natočíte jedno veľké „sklamanie“.

Rainer Wolf je však evidentne profesionál, nakoľko celé video spracoval na veľmi vysokej úrovni a či už točil na iPhone alebo RED kameru, v oboch prípadoch odviedol fantastickú prácu.

Loopi
REKLAMA

Ukazuje to teda, že aj telefón za 1 / 40 ceny môže natočiť krásny celovečerný film. Veď to sa koniec koncov potvrdilo aj nedávnou premiérou českého filmu Banger, ktorý bol natočený na starší iPhone 12 Pro Max. Po tom, čo ste sa dozvedeli túto informáciu to síce spoznáte, no keď si film pozriete, dáte nám určite za pravdu, že je veľmi kvalitný.

Do komentára nám nezabudnite napísať, či ste si tipli správne a uhádli, ktoré zábery natočila kamera a ktoré iPhone. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 extrémne klesol na cene. Po zľave ho Slováci nakupujú ako na bežiacom páse
Môže ťa zaujímať
- Reklama -