Spoločnosť Apple nám v septembri 2022 predstaví niekoľko hardvérových noviniek, medzi ktorými sa bude nachádzať aj očakávaný iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Novinka by mala priniesť prepracovaný hardvér ako aj dizajn a zákazníci sa dočkajú viacerých vylepšení, o ktorých sa píše už dlhé mesiace. Ako však dnes upozornil analytik Ming-Chi Kuo, na niektoré veci si ešte budeme musieť počkať.

Známy analytik konkrétne publikoval správu, v ktorej sa po dlhej dobe nevenuje tomu, čo by mal priniesť nový iPhone ale naopak tomu, čo by priniesť nemal. A v jeho predpovedi sa nachádzajú minimálne dve veci, ktoré vám určite budú chýbať.

V prvom rade ide o použitie takzvaného periskopického objektívu v zadnej časti zariadenia. Pokiaľ ste o tejto technológií nikdy nepočuli, v skratke ide o systém, ktorý môže zabezpečiť rozsiahle optické a digitálne priblíženie. Už v súčasnosti ho ponúka celá rada smartfónov s operačným systémom Android, pričom Apple sa stále spolieha na klasické šošovky a ako naznačuje Kuo, nezmení sa to ani v roku 2022.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

To iste žiaľ platí aj o ďalšom systéme autentifikácie, ktorý je vraj vo vývoji, no zatiaľ nie je pripravený na ostrú prevádzku v mobilných zariadeniach. Konkrétne ide o technológiu Touch ID ukrytú pod displejom, ktorá by mohla dopĺňať z času na čas nepresné Face ID. A aj keď mala prísť pôvodne už v iPhone 12 a potom v iPhone 13, podľa Kua ju zatiaľ nemáme očakávať ani v iPhone 14.

Lepšie neskoro ako nikdy 

Touch IDNo a hoci môže absencia týchto systémov naznačovať, že ich spoločnosť Apple v budúcnosti neplánuje použiť, Kuo nie je skeptický. Podľa jeho názoru príde periskop v roku 2023, zatiaľ čo Touch ID pod displejom niekedy v roku 2025. Nechajme sa teda prekvapiť, do akej miery sú analytikové tvrdenia presné.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgsmarena
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.