Aj keď je o spoločnosti Apple známe, že svoje produkty navrhuje v USA a vyrába v Číne, v blízkej budúcnosti sa to môže zmeniť. Dôvodom sú rôzne dane, clá a taktiež snaha o diverzifikáciu výrobných procesov. Podľa najnovšej správy z portálu Macrumors, bude spoločnosť Apple vyrábať svoj iPhone 14 a iPhone 14 Pro v ďalšej veľkej krajine. Stane sa tak približne dva mesiace po začiatku predaja.

Aby sme vás ďalej nenapínali, touto krajinou by mala byť konkrétne India, kde už Apple spolu so svojimi výrobnými partnermi niekoľko rokov budujú továrne a haly. Keďže sa pôvodne na Indiu vzťahovali vysoké dovozné clá, technologický gigant nemal na výber a musel začať produkovať svoje zariadenia aj mimo Čínu. Dnes sa to ukázalo ako správny krok.

O celej veci nás informovala aj agentúra Bloomberg, podľa ktorej spoločnosť Apple intenzívne rokuje so svojimi dodávateľmi, aby skrátila oneskorenie výroby nového iPhonu z aktuálnych šiestich až deviatich mesiacov na približne dva mesiace. Po prvýkrát by sme sa s tým mali stretnúť pri iPhone 14 a iPhone 14 Pro Max.

Apple to možno nestihne 

Apple logo v sklenenom Apple Store a mrakodrapy
Zdroj: Unsplash / Stephen L

V rozpore s tým sa však objavili správy, ktoré naznačujú, že spoločnosť Apple a jej hlavný výrobný partner Foxconn sami nepredpokladajú, že by bol začiatok výroby iPhonu 14 v Indii reálny ešte v roku 2022. Nič ale zatiaľ nie je oficiálne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Technologický gigant údajne hľadá alternatívy k výrobe v Číne v súvislosti s konfliktom, ktorý má táto krajina s USA. Ako iste viete, obe veľmoci na seba udelili rôzne blokády, ktoré nadnárodným firmám komplikujú život.

Aj preto sa Apple snaží nebyť závislé len na dodávateľoch, ktorí sa nachádzajú v Číne. Foxconn už teraz hľadá spôsoby prepravy jednotlivých dielov do svojho závodu v juhoindickom meste Chennai, kde by sa mal produkovať iPhone 14.

Apple dbá na prísne štandardy a kvalitu výroby 

iPhone 14 Pro Max v grafitovej farbe a iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Nič však nezačne do chvíle, kým dodávatelia nebudú spĺňať prísne normy a štandardy spoločnosti Apple, čo sa ukazuje ako jedna z najväčších výziev. Všetky produkty totiž musia byť vyrobené so zreteľom na kvalitu a pokiaľ to tak nebude, Apple na plnohodnotnú výrobu v Indii nepristúpi.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

To, či sa niekedy budeme stretávať s indickými zariadeniami aj v Európe nám ukáže až čas. Každopádne by však na nich nemalo byť poznať, že boli vyrobené na inom mieste než doteraz.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -