Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý bude po technologickej stránke mimoriadne zaujímavý. Zariadenie dostane prepracovaný dizajn, výkonný procesor, kvalitné zadné kamery a pravdepodobne aj úplne nový typ akumulátora.

Hovoríme konkrétne o novom type revolučných naskladaných batérií, ktoré sú známe z elektromobilov a v roku 2023 by ich mala po prvýkrát použiť aj spoločnosť Apple. Ich hlavnou výhodou je fakt, že dokážu poskytnúť pri rovnakých rozmeroch až o 10 % väčšiu kapacitu v mAh, čo sa dá veľmi efektívne zužitkovať v praxi.

Znamená to, že v spojení s úspornejšími čipmi A16 a A17 Bionic budú nové iPhony 15 schopné dosahovať možno aj o 15 – 25 % lepšie výsledky na jedno nabitie. Nie je to však všetko.

Nová technológia batérií, ktorú má začiatkom roka 2024 len tak mimochodom používať aj spoločnosť Samsung vo svojej rade Galaxy S24, by totiž mala výrobcom sprístupniť aj rýchlejšie nabíjanie.

iPhone 15 budeme možno nabíjať rýchlejšie 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

iPhone sa dnes dokáže nabíjať maximálne 20 W výkonom, pričom pri iPhone 14 Pro Max sa v praxi podarilo namerať takmer 30 W. Samsung ponúka maximálne 45 W, avšak ani to nie je celkom dostatočná hodnota.

Naskladané batérie majú vyššiu hustotu energie, no zároveň lepšie odvádzajú teplo, čo je pri týchto komponentoch kľúčové. Ako iste viete, pokiaľ na batériu dlhodobo pôsobí vysoká teplota, môže ju to poškodiť. Okrem toho by však tieto akumulátory mali podporovať aj rýchlejšie nabíjanie podobne, ako to dnes vodičom ponúkajú elektromobily, v ktorých sa hodne používajú.

Presné hodnoty toho, ako rýchlo budeme v roku 2023 nabíjať nový iPhone 15 zatiaľ nepoznáme, no mohlo by ísť o veľmi slušné, pokojne aj dvojnásobné čísla v porovnaní so súčasnosťou.

Ruka v ruke s tým však pôjde aj nutnosť zaobstarania si nového výkonnejšieho nabíjacieho adaptéra.

Aj keď teda iPhone 15 veľmi pravdepodobne poskytne rýchlejšie nabíjanie, nijako to nebude súvisieť s použitím konektora USB-C.

Taktiež je tu ale možnosť, že Apple použije túto výhodu len pri iPhone drahšom iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, čím ich pred lacnejšími verziami značne zvýhodní. Nechajme sa prekvapiť. Rýchlejšie nabíjanie by v takomto prípade mohol podporovať aj MagSafe.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 17 trpí chybou, s ktorou ste sa stretli možno aj vy: Takto jednoducho sa dá opraviť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -