Prakticky celý technologický priemysel už netrpezlivo čaká na to, kedy spoločnosť Apple predstaví iPhone 15 s tými najmodernejšími technologickými novinkami. Zariadenie sa nám odhalí na evente Wonderlust už 12. septembra 2023 a až doteraz sa predpokladalo, že príde v štyroch samostatných verziách. Napokon však môže byť všetko úplne ináč.

Ako informuje známy leaker Majin Bu, ktorý sa v posledných rokoch preslávil pre svoje presné predpovede, jeho zdroje mu prezradili, že pri iPhone 15 môže dôjsť ku prekvapeniu s názvom „One More Thing„. Konkrétne môže ísť o špeciálny iPhone, ktorý bude určený len pre tých najnáročnejších spotrebiteľov a ponúkne ten najvýkonnejší a najprepracovanejší hardvér v histórii. Ako bude teda vyzerať tohtoročný line-up?

Základ by mal tvoriť obyčajný iPhone 15 so 6,1″ displejom, ktorý prinesie jemnú zmenu v dizajne, výkonnejší procesor A16 Bionic a kvalitnejšie fotoaparáty. Sekundovať mu bude rovnaký, no o trochu väčší model iPhone 15 Plus, ktorý zákazníkom ponúkne 6,7″ obrazovku a prakticky totožný hardvér. V oboch prípadoch sa môžeme tešiť aj na Dynamic Island či väčšie batérie.

Na vrchole rebríčka by sa mali nachádzať verzie Pro. Tá lacnejšia iPhone 15 Pro bude mať opäť 6,1“ displej, avšak s kvalitnejším zobrazením, procesor A17 Bionic (3 nm), kvalitnejšie zadné fotoaparáty či titánový rám. Rovnako by mohla podporovať aj rýchlejší prenos informácii cez štandard USB-C, ktorým bude v roku 2023 vybavený každý nový iPhone 15.

Doteraz sa predpokladalo, že nad iPhonom 15 Pro bude postavený už iba iPhone 15 Pro Max. Okrem väčšieho 6,7″ displeja mal, ako jediný z tohtoročnej ponuky poskytnúť aj periskopický objektív. Majin Bu, ale naznačuje, že všetko môže byť napokon ináč.

Predstaví Apple iPhone 15 Ultra? Možno áno! 

iPhone 15 Ultra
Zdroj: Twitter / Jonas Daehnert

Hovorí sa totiž, že Apple môže skutočne predstaviť iPhone 15 Ultra, ktorý bude vybavený špeciálnym hardvérom. Všetky ostatné modely by mali mať „len“ 6 GB RAM a iPhone 15 Ultra by mohol dostať až 8 GB RAM. Nie je to však všetko.

Zatiaľ čo všetky ostatné verzie by ste si mohli objednať maximálne s 1 TB pamäťou, pri prevedení Ultra by bolo, ako pri jedinom dostupné aj 2 TB úložisko.

No a cena? Pokiaľ sa tento únik stane skutočnosťou (momentálne je to z nášho pohľadu tak 50/50), zariadenie by malo byť ešte o cca 100 – 150 € drahšie, ako najvyšší a doteraz najdrahší iPhone 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Note 20 Ultra unikol na internet. Toto je hlavný konkurent pre iPhone 12 Pro Max.
iPhone 15 Ultra
Zdroj: Twitter / Jonas Daehnert

Príjemným bonusom okrem väčšej RAM a možnosti 2 TB úložiska by potom mohli byť aj zmeny v dizajne, či dokonca prepracovanejšie fotoaparáty. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -