Podľa dnes zverejnenej priemyselnej správy spoločnosť Apple urýchlila hľadanie ďalších dodávateľov mini-LED displejov. Prvým produktom, v ktorom sme sa s takouto zobrazovacou jednotkou stretli bol minuloročný iPad Pro 12,9″.

Neskôr v októbri prišli na trh aj nové MacBooky Pro (14″ a 16″), ktoré sa už taktiež spoliehajú na mini-LED displej a ako sa ukázalo, zákazníci sú s kvalitou zobrazenia veľmi spokojní.

Očakáva sa, že aj preto ich spoločnosť Apple použije už tento rok v mnohých ďalších zariadeniach. V prvom rade ale potrebuje silné zázemie v oblasti výroby.

Technologický gigant má v súčasnosti dvoch dodávateľov mini-LED diód, pričom hlavným z nich je tchajwanská spoločnosť Epistar a druhým nemecká spoločnosť Ams Osram.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple bude potrebovať viac dodávateľov aby zasýtilo dopyt 

Spoločnosť Epistar plánuje rozšíriť svoje výrobné kapacity v krajine kde pôsobí a taktiež sa chce rozšíriť ďalej do číny. Nemecká spoločnosť Ams Osram spolupráce s Apple v podstate len od druhej polovice roka 2021 a tak zatiaľ nie je známe, ako to bude pokračovať.

Aj preto Apple hľadá ďalších dodávateľov, aby dokázalo pokryť obrovský záujem zo strany zákazníkov. Jeho aktuálne výrobné kapacity totiž s určitosťou stačiť nebudú.

Prečítajte si tiež  Keď je čierna naozaj čiernou: Porovnanie iPad Pro 2020 vs iPad Pro 2021 s mini-LED displejom

A ak vás zaujíma, v ktorých produktoch uvidíme mini-LED displej v roku 2022, odpoveď je celkom jednoduchá. Technológia by sa mohla „nasťahovať“ do menšieho 11″ iPadu Pro či dokonca 10,9″ iPadu Air.

Taktiež ju však zrejme nájdeme aj v nástupcovi súčasného 27″ iMacu (môže mať až 32″ displej) či dokonca v novom MacBooku Air. Máme sa teda na čo tešiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.