Spoločnosť Apple neustále pracuje na nových technológiách a vylepšeniach, ktoré by nám mali zjednodušovať život. Už o necelých deväť mesiacov príde na trh iPhone 15, ktorý medzičasom vstúpil do skúšobnej výroby. A hoci to tak možno nevyzerá, tento model by mal priniesť jednu z najkontroverznejších zmien za posledných 16 rokov. Informovalo o tom viacero zdrojov.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Reč je konkrétne o konštrukcii, respektíve dizajne samotného zariadenia, ktorý by mohol byť ešte „čistejší“. Ako iste viete, v Cupertine sú posadnutí zmyslom pre detail a preto sa snažia zo svojich produktov odstrániť akékoľvek rušivé elementy.

V roku 2023 by však dizajnéri mohli zájsť až tak ďaleko, že iPhone 15 príde o fyzické tlačidlá. Čítate správne. Nový model by minimálne v drahších prevedeniach 15 Pro a 15 Pro Max už nemal mať možnosť klasického pridávania / uberania zvuku a ani zamykania v takej podobe, ako to poznáme dnes. Čím to teda bude nahradené?

Apple opráši technológiu, s ktorou má veľmi dobré skúsenosti už niekoľko rokov

Apple TapTic Engine
Zdroj: PatentlyApple

Apple chce využiť technológiu, s ktorou má veľmi dobre skúsenosti či už pri iPhone alebo MacBooku. Hovoríme o prepracovanom TapTic Engine, ktorý sa dokáže postarať o hodnoverné vibrácie, ktoré pôsobia prakticky rovnako, ako klasické hardvérové kliknutie.

Neveríte? Tak vezmite do ruky MacBook Pro vyrobený po roku 2015 (prípadne iný moderný model), vypnite ho a skúste stlačiť TrackPad. Že to nefunguje? Nejde o náhodu.

Tento komponent sa totiž fyzicky nestláča. Ikonické „kliknutie“ imituje špeciálny motorček v jeho vnútri. Aj preto si jeho intenzitu môžete dodatočne upraviť v systémových nastaveniach.

Dotykové tlačidlá v iPhone 15 potvrdil aj najznámejší leaker súčasnosti

iPhone 15 Pro koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

No a presne na takomto princípe by mohli fungovať aj nové tlačidlá na pridávanie / uberanie hlasitosti a zamykanie v iPhone 15 v roku 2023.

Pre portál Gizmochina to tentokrát potvrdil známy a veľmi presný leaker Ming-Chi Kuo.

O tom či ide o dobrý nápad môžeme zatiaľ iba polemizovať. Predsa len sa môže zásadným spôsobom zvýšiť počet nechcených stlačení bez vedomia používateľa. Na druhej strane, technológia by mala byť schopná rozoznať aj vyvíjaný tlak na jednotlivé dotykové plochy. To znamená, že zariadenie zamknete len vtedy, keď na dané miesto silnejšie zatlačíte.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Je podľa vás toto tá správna cesta alebo si Apple kope vlastný hrob? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dostane vychytávku, ktorou disponujú nové MacBooky a iPady Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -