Spoločnosť Apple nám na evente Let Loose predstavila úplne novú generáciu iPadu Pro s 11″ a 13″ displejom, ktorá konečne dostala kompletne prepracovaný dizajn s extrémne tenkým telom, Tandem OLED displejom a tiež procesorom M4, ktorý ponúka vyšší výkon, ako základné počítače Mac (ktoré majú iba čip M3).

Pozorné oko si však na tomto tablete všimlo zvláštnu zmenu, ktorá sa týka zadnej hliníkovej časti. Apple značne upravil aj modul fotoaparátu a dokonca odtiaľto odstránil ultra-širokouhlý objektív, ktorým iPad Pro disponoval počas posledných troch generácii už od roku 2020.

Zariadenie má teda iba jeden klasický objektív s LiDAR skenerom a ten je umiestnený v novom výreze, ktorý si môžete pozrieť na obrázku nižšie:

iPad Pro 2024 zadná kamera
Zdroj: Apple

Takýto dizajn môže dostať aj iPhone 16 Pro / 16 Pro Max

Spoločnosť Apple nám o niekoľko mesiacov predstaví ďalšie zaujímavé produkty, medzi ktorými nebude chýbať ani iPhone 16 Pro či iPhone 16 Pro Max.

Ako už vieme z únikov, tieto zariadenia budú mať veľmi podobný dizajn, ako minuloročné série. Pozrieť si to môžete napríklad na renderoch tu. Jedna vec by sa však predsa mohla zmeniť a napadlo to aj dizajnéra Jonasa Daehnerta, ktorý svoju víziu zdieľal na sociálnej sieti X.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie sami, zariadenia by mohli v roku 2024 ponúknuť namiesto sklenenej zadnej časti v oblasti fotomodulu hliník / titán, vďaka čomu by sa zásadným spôsobom odlíšili od aktuálnej série smartfónov.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / Jonas Daehnert (snímka obrazovky)

A hoci sme si pôvodne mysleli, že by to nemuselo vyzerať moc dobre, opak je pravdou. Jonas sa nechal trochu uniesť a hliník / titán použil aj na celej zadnej časti (namiesto matného skla), vďaka čomu zariadenie pôsobí mimoriadne exkluzívne.

Dovolíme si dokonca tvrdiť, že sa tvorca inšpiroval iPhonom 7 / 7 Plus z roku 2016, ktorý využíval podobne nadizajnované plastové súčasti na oddelenie antén v zariadení.

Jediný problém tohto dizajnu je snáď iba to, že Apple zrejme musí použiť sklenenú zadnú časť, aby umožnil používateľom bezproblémové bezdrôtové nabíjanie. Kto však vie. Možno má spoločnosť Apple technológiou, pomocou ktorej tento problém vyrieši. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, čo si o tomto dizajne myslíte vy. Páčil by sa vám opäť celohliníkový / titánový iPhone alebo nie? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Event: Ako môžem sledovať predstavenie iPhone SE 3 a ďalších produktov na akejkoľvek platforme?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -