Aj keď sa to možno nezdá, o tom, ako bude vyzerať tohtoročný iPhone 15 Pro je už dávno rozhodnuté. Zariadenie sa v súčasnosti testuje a ladí a dokonca začala aj jeho skúšobná výroba. V čom bude ale iné než aktuálny iPhone 14 Pro – skladom od 1 219 €? Na túto otázku nám dnes odpovedal portál Macrumors.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Novinka, ktorá príde na trh niekedy v septembri 2023 má mať podľa dnešného úniku prepracovanú prednú časť, v ktorej je osadený displej. Apple sa podľa všetkého mierne odchýli od aktuálneho „plochého“ dizajnu a opäť sa prinavrátiť k zaobleným detailom. Nebude to ale veľmi výrazné.

iPhone 15 Pro bude mať podobne zaoblený displej ako Apple Watch. Pôjde o decentnú zmenu

iPhone 15 Pro koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

Prejaviť sa to má konkrétne pri rámčekoch okolo OLED obrazovky, ktoré majú byť extrémne tenké. Dokonca sa šepká, že Apple urobí v tomto smere rekord podobne, ako v roku 2020 pri iPhone 12 – dostupný od 645 €. Práve tento model mal v čase uvedenia na trh najtenšie rámčeky okolo displeja spomedzi všetkej konkurencie.

Teraz, o 2 roky neskôr, ho však môže predbehnúť práve iPhone 15, respektíve jeho drahšie verzie Pro a Pro Max, ktorých rámčeky majú byť podobné, ako na inteligentných hodinkách Apple Watch.

Okrem toho však budú aj jemne zaoblené, no zrejme by to nemalo byť až tak výrazné, ako napríklad pri iPhone 11 – skladom dostupný od 460 €. Apple sa chce teda vrátiť ku organickejším tvarom, no firma to nebude v žiadnom prípade preháňať.

Aj lacnejšie modely sa dočkajú tohto detailu. Bude tu ale zásadný rozdiel. 

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Leaker ShrimpApplePro, ktorý za únikom stojí dopĺňa, že samotná zobrazovacia jednotka zostane rovnako plochá ako dnes. V miestach, kde je dotyková by teda nemali byť žiadne zaoblenia.

Loopi Eco Case
Reklama

Pôjde len o minimálnu úpravu, ktorá by mohla používateľom pomôcť pri pohodlnejšom uchopení zariadenia do ruky. Ostré hrany totiž nevyhovujú každému.

Únik na záver uvádza aj to, že zakrivené predné sklo bude prítomné aj na dizajne iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus, ale tieto lacnejšie modely nebudú mať tenšie rámčeky v porovnaní s iPhonom 14.

ShrimpApplePro dodal, že modelový rad iPhone 15 bude mať rovnaké veľkosti displejov ako verzie z roku 2022. Uvidíme teda, či sa tieto predpovede naplnia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -