Spoločnosť Apple po včerajšom evente Wonderlust vydala oficiálne kandidátske verzie operačného systému iOS 17, ktorý sa nám predstaví už o pár dní. Šikovní vývojári nelenili a trochu sa pohrabali v kóde, na základe čoho zistili, že Apple myslelo aj na profesionálnych používateľov. iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max totiž obsahuje funkciu, ktorú budú určite vedieť zužitkovať v praxi tí najnáročnejší.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, pokiaľ si zaobstaráte iPhone 15 Pro, cez štandard USB-C budete môcť z tohto zariadenia v reálnom čase nahrávať (aktuálne) natáčané video vo formáte ProRes 4K pri 60 fps na externé úložisko. Vďaka tomu si nezahalíte svoju pamäť obrovskými súbormi a takisto so svojimi videami budete vedieť pracovať o poznanie jednoduchšie. Apple vám na disk umožní nahrávať aj menšie 2,8K ProRes video pri 60 FPS. Stačí si len vybrať.

Oproti predošlému iPhonu 14 Pro ide o zaujímavý pokrok, nakoľko starší model vôbec neponúkal možnosť nahrávať video priamo na externé úložisko, pretože neponúkal USB-C s podporou štandardu USB 3. Navyše ste mohli natáčať do ProRes len v rozlíšení 2,8K a 4K pri 30 FPS a nie 60 FPS tak, ako na novšom modeli.

Uniknutý kód tiež prezrádza, že úložné zariadenia musia byť naformátované na exFAT alebo APFS, aby táto funkcia fungovala. Nepodarilo sa však zistiť, aké musia bude mať Apple požiadavky na rýchlosť disku a či vôbec existujú.

Ide o veľmi pozitívnu informáciu, nakoľko ProRes formát sa vyznačuje tým, že je skoro bezstratový a tak obyčajné 4K video pri 60 FPS môže za jedinú minútu zaberať na disku pokojne aj viac, ako 12 GB miesta. Bežné úložisko iPhonu 15 Pro Max so základnou 256 GB pamäťou by ste tak mohli mať plné už po 20 minútach natáčania.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa už nebude prehrievať. Apple urobil hardvérovú zmenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -