Aj keď sa to možno nezdá, súčasný iPhone 14 je na trhu už skoro rok. Len včera pri tom na internet unikla informácia, že nástupca iPhone 15 bude predstavený už 13. septembra 2023. To je v podstate už o päť týždňov. Zákazníci sa podľa doterajších zistení môžu tešiť na poriadné prekvapenia.

Je síce pravda, že iPhone 15 nepríde s celkom novým dizajnom, no Apple tu urobí niekoľko výrazných zmien, ktorými ho odlíši od predošlých generácií. Telefón už napríklad nebude mať úplne ploché hrany, tak ako iPhone 12, 13 a 14, no na ich krajoch nájdeme mierne zaoblenie po vzore iPhonu 11 a starších modelov. Dôvodom je pravdepodobne zlepšenie ergonómie.

Rozdiely v dizajne však uvidíme aj na prednej strane. Apple tu totiž použije trik, vďaka ktorému bude iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max pôsobiť oveľa prémiovejšie, než lacnejšie verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Docieli to trochu odlišnou zobrazovacou jednotkou, ktorá bude mať tenšie rámčeky po svojom obvode.

iPhone 15 Pro dostane extrémne tenké rámiky okolo displeja 

Zatiaľ čo hrúbka čiernych rámov na dostupnejších modeloch bude rovnaká ako dnes, a teda 2,2 mm, pokiaľ si zaobstaráte profesionálne prevedenie, rámik má mať iba 1,5 mm.

V praxi má tak displej na iPhone 15 Pro vyzerať veľmi podobne, ako displej na Apple Watch Series 7 a novších prémiových modeloch hodiniek. A ak si to stále neviete predstaviť, profil Apple Intro na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) zverejnil krásnu infografiku, ktorá znázorňuje vývoj rámikov postupom času.

Ako môžete vidieť sami, zatiaľ čo iPhone 11 Pro, ktorý bol predstavený v roku 2019 a v podstate kopíroval dizajnu iPhonu X z roku 2017 ponúkal relatívne hrubé čierne prvky po obvode OLED obrazovky, iPhone 14 Pro, ktorý kopíruje dizajn iPhonu 12 Pro z roku 2020 to má riešené oveľa elegantnejšie a decentnejšie.

V roku 2023 však príde iPhone 15 Pro, ktorý bude pôsobiť ešte minimalistickejším dojmom, čím absolútne odrovná svojich predchodcov. A ak ste si mysleli, že pôjde o vrchol, nie je tomu tak. Spoločnosť Apple totiž nedávno získala dôležitý patent.

Jeho cieľom je úplne eliminovať rámiky okolo displeja, vďaka čomu získa používateľ ešte väčšiu plochu zobrazovacej jednotky v rámci totožných rozmerov zariadenia! Navyše chce Apple predstaviť aj špeciálny iPhone vyrobený zo skla. To či sa to stane realitou je ale otázne. Ako sme totiž písali v tomto článku, v praxi by šlo o obrovské riziko.

Prečítajte si tiež  Obrovský 75" TV Samsung so 4K kúpite za extrémne nízku cenu
Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -