Spoločnosť Apple predstavila iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, pričom v oboch prípadoch sa zákazníci dočkali zariadení, ktoré majú k dispozícii rám z titánu. Apple tu konkrétne použilo titán triedy 5, čím zabezpečilo vysokú odolnosť voči pádom a nárazom a taktiež celkovo nižšiu hmotnosť. Má vôbec tento materiál nejaké negatívne vlastnosti? Ale samozrejme, že áno.

Aj keď iPhone 15 Pro ešte ani nevstúpil do predaja, už teraz sa objavili indície, že toto zariadenie môže mať po určitom čase nepríjemné problémy. Platí to najmä pre všetky farebné verzie s výnimkou prírodného titánového prevedenia. A čoho presne sa majú používatelia báť? Spoločnosť Apple pri výrobe použila postup, v rámci ktorého nie je titán eloxovaný tak, ako napríklad predošlá nehrdzavejúca oceľ.

Na materiáli je pri farebných variantoch len nanesená tenká PVD vrstva, ktorá by mala zabrániť vzniku škrabancov a rýh. Už teraz je však jasné, že to stačiť nebude.

iPhone 15 Pro sa oplatí len v tomto prevedení 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Tom’s Guide (úprava redakcie)

Okrem toho, že pred možnými škrabancami varujú aj youtuberi Mrwhosetheboss či MKBHD, ktorí už dostali iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max na testovanie, známy leaker zverejnil na svojom X (bývalý Twitter) fotografiu titánového rámu v modrom farebnom vyhotovení, na ktorom sa nachádza nepekná strieborná ryha.

Ak teda zvažujete nákup tohto smartfónu a stále sa neviete rozhodnúť pre farbu, najlepšou možnou voľbou bude prírodná titánová, ktorá by vás mala od podobných vizuálnych nedostatkov odbremeniť.

Samozrejme, vyriešiť sa to dá napríklad aj kvalitným puzdrom, avšak ani tu nemáte nikdy istotu, že sa vám pod puzdro nedostane zrnko piesku, prachu alebo kovovej častice a nosením spolu so silným tlaku nespôsobí na titánovom ráme nepeknú šarapatu. To, ako sa rozhodnete, však nechávame na vás.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zlodeji môžu ľahko zmazať Apple Watch heslo a spárovať ukradnuté hodinky s vlastným telefónom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -