Apple je najhodnotnejšia spoločnosť na svete a preto jej plány ovplyvňuje obrovské množstvo externých faktorov. Technologický gigant sa musí riadiť pri výrobe produktov možnosťami a požiadavkami svojich dodávateľských reťazcov. Ako, ale informuje Macrumors, práve kvôli nim sa môže omeškať iPhone 15 v roku 2023.

O túto informáciu sa konkrétne postaral prestížny analytik Wamsih Mohan z Bank of America. Ten vo svojej najnovšej správe predpokladá, že spoločnosť Apple môže odložiť predstavenie, alebo začiatok predaja pripravovaného iPhonu 15 o niekoľko týždňov. V praxi by to teda znamenalo, že si zariadenie nekúpiš v septembri, ale až októbri. Navyše môže zo začiatku trpieť masívnou nedostupnosťou.

Výskumná správa, v ktorej sa táto téma rozoberá, vznikla na základe vykonania niekoľkých kontról v dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple.

Na základe nich Mohan predpokladá, že by zariadenie nemuselo byť dostupné v treťom, ale až štvrtom štvrťroku 2023 a teda mesiacoch október, november a december. Z hľadiska predaja ide o najdôležitejšie predvianočné obdobie.

Toto je dôvod, pre ktorý sa môže iPhone 15 omeškať. Predaje budú aj tak dobré

iPhone 15
Zdroj: PhoneArena

Analytik zverejnil aj pozitívne čísla. Podľa jeho odhadov dosiahnú tržby za iPhone v najbližšom štvrťroku až 87,1 miliardy dolárov, vďaka čomu Apple zaznamená 2,5 % nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku.

Na druhej strane však analytik odhaduje, že Apple v tomto období nepredá 51 miliónov iPhonov (tak ako sa predpokladalo), ale „len“ 48 miliónov kusov. Aj tak by šlo ale o fantastický výsledok.

Wamsih Mohan žiaľ vo svojej správe neuviedol dôvod, pre ktorý má iPhone 15 meškať. Na druhej strane sa však tesne po jej zverejnení objavili špekulácie, že Apple má problémy s produkciou pri iPhone 15 Pro. Firmu konkrétne trápi nová metóda osadenia displeja do rámu zariadenia.

Reklama
Reklama

Po novom sa sem zobrazovacia jednotka lepí podobne, ako pri Apple Watch Series 7 a novších modeloch. Keď sa vrátime do roku 2021, zistíme, že kvôli podobným komplikáciám sa omeškali aj spomínané inteligentné hodinky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie má problém so "želé efektom" displeja. Podľa Apple je to normálny jav
Môže ťa zaujímať
- Reklama -