Apple sa chystá pre zásadnú zmenu v modelovom rade iPhone 16, ktorá príde na trh v septembri 2024. Po niekoľkých rokoch zachovávania rovnakej veľkosti displeja od uvedenia iPhone 12 v roku 2020, sa nám s modelmi iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max otvorí nová kapitola v uhlopriečkach.

Informácie od Macrumors naznačujú, že iPhone 16 Pro bude disponovať 6,27-palcovým (159,31 mm) displejom, zatiaľ čo iPhone 16 Pro Max dostane ešte väčší, 6,85-palcový (174,06 mm) displej. Pôjde o najväčšie zariadenia s operačným systémom iOS, aké sme mali s výnimkou iPadu k dispozícii.

Tieto zväčšené displeje prirodzene povedú k zmenám vo veľkostiach celého tela oboch smartfónov. Očakávame, že iPhone 16 Pro a 16 Pro Max budú nielen vyššie, ale aj širšie než ich predchodcovia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Vďaka väčšiemu telu by sme mohli vidieť aj rozšírenie vnútorných komponentov, ako je napríklad batéria, čo by mohlo znamenať dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Okrem toho by sme mohli byť svedkami vylepšení samotného displeja a príchodu ďalších inovatívnych funkcií.

iPhone 16 Pro vs iPhone 15 Pro 

iPhone 16 Pro vs iPhone 15 pro
Zdroj: Macrumors (snímka obrazovky)

iPhone 16 Pro Max vs iPhone 15 Pro Max

iPhone 16 Pro Max vs iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Macrumors (snímka obrazovky)

Displeje v Pro verziách budú prepracovanejšie 

Existuje určitá pravdepodobnosť, že spoločnosť Apple implementuje technológiu MLA (mikrošošoviek) v OLED displejoch pre iPhone 16 Pro / 16 Pro Max. Informovali sme vás o tom ešte v lete minulého roka formou samostatného článku.

Pokiaľ by sa to stalo skutočnosťou, táto technológia by mohla zvýšiť jas displejov, a zároveň znížiť ich spotrebu energie. Navyše, spoločnosť Samsung údajne vyvíja novú súpravu materiálov OLED špeciálne pre Apple. Technologický gigant z Cupertina môže vďaka tomu výrazne inovovať.

iPhone 16 a iPhone 16 Plus zostanú verné starým rozmerom 

iPhone 16 koncept
Zdroj: YouTube / EvolutionofTech E T (úprava redakcie)

V prípade modelov iPhone 16 a iPhone 16 Plus nečakáme žiadne zmeny veľkosti. Tieto prevedenia by si mali zachovať úplne rovnaké rozmery, ako ich predchodcovia iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

Zmena by mala nastať až v roku 2025, kedy základný iPhone 17 a iPhone 17 Plus zdedí väčšie uhlopriečky po iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Je to však pomerne ďaleká špekulácia. Nechajme sa preto prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zberateľ sa snaží obnoviť prvý jablkový počítač
Môže ťa zaujímať
- Reklama -