Len minulý týždeň sa na internete objavili správy o tom, že Apple má problémy pri výrobe iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max. Firma mala mať konkrétne komplikácie s displejmi, ktoré používajú po svojom obvode extrémne tenké rámčeky. Za všetkým stojí zložitejší proces montáže, v rámci ktorého sa tento komponent lepí do rámu zariadenia. Práve to malo spôsobiť podľa analytických odhadov meškanie celej série iPhone 15.

Dnes sa ku tejto téme vyjadril portál 9to5mac, ktorý sa na celú vec rozhodol pozrieť o niečo odbornejšie. Dopracoval sa ku správe od Display Supply Chain Consultants, ktorá naznačuje, že obavy analytikov a leakerov sú možno prehnané. Je síce pravda, že z rovnakého dôvodu meškali v roku 2021 aj Apple Watch Series 7, no to neznamená, že sa to musí zopakovať aj pri iPhone 15.

V správe sa totiž píše, že produkcia predných panelov by mala prebiehať skoro rovnakým spôsobom, ako produkcia panelov pre minuloročný iPhone 14 Pro. Nie je teda celkom pravda, že Apple narazilo na neznáme komplikácie, nakoľko s takouto produkciou displejov a ich osádzaním má už pomerne dosť skúseností.

LG mohlo spoločnosti Apple narobiť problémy 

iPhone 15 displej
Zdroj: Phonearena

Na druhej strane však existuje aj ďalšia správa od The Information, v ktorej sa píše, že LG nedodalo spoločnosti Apple dostatočne kvalitné zobrazovacie panely. Tie vraj neprešli veľmi prísnymi testami spoľahlivosti po tom, čo prešli procesom známym ako „prelisovanie„.

Existuje teda pravdepodobnosť, že samotné dodané komponenty nemuseli byť vyrobené správne a to môže ovplyvniť výrobu na niekoľko mesiacov dopredu.

Aj keď bude totiž iPhone 15 podobný, ako iPhone 14, jeho rám by mal mať zaoblené hrany a rovnako by sa mali mierne upraviť rozmery zariadenia. To znamená, že keby aj šlo o ten istý výrobný proces, stále treba počítať s mierne odlišnými komponentami. A práve tie môžu narobiť „šarapatu“.

 iPhone 15 vraj kvôli displejom meškať nebude 

Display Supply Chain Consultants vo svojej správe píše, že jej zdroje síce určité technické problémy s displejmi od LG zaznamenali, no výrobca komponentov ich dokázal včas vyriešiť.

Pokiaľ sa má teda iPhone 15 oneskoriť, s vysokou pravdepodobnosťou to nebude kvôli displejom, ale iným komplikáciám, ktoré mohli nastať v produkcii, prípadne plánovaní spoločnosti Apple.

Reklama
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na iPhone si môžete zahrať hry z legendárneho Nintendo 3DS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -