Podľa najnovších správ z Kórey sa zdá, že spoločnosť Apple plánuje posunúť hranice kapacity úložiska v nadchádzajúcich modeloch iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na úplne novú úroveň. Uvádza sa, že tieto modely budú mať možnosť až 2 TB pamäte, čo by bola dvojnásobná kapacita oproti aktuálnemu iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max. Téme sa venoval Macrumors.

Zdroje naznačujú, že Apple zamýšľa implementovať pokročilú Quad-Level Cell (QLC) NAND flash pamäť, čo umožní zvýšiť kapacitu úložiska pri zachovaní kompaktných rozmerov. Treba však zdôrazniť, že aj keď je QLC NAND je cenovo výhodnejšia a zaberá menej miesta, ako Triple-Level Cell (TLC) NAND používaná v súčasných modeloch, treba počítať s kompromismi v rýchlosti čítania a zápisu.

Taktiež netreba zabúdať na fakt, že už v minulosti sa objavili podobné špekulácie o 2 TB modeloch iPhone 14 Pro a 15 Pro, ktoré sa však nakoniec nepotvrdili. Preto by sme mali tieto informácie brať s určitou rezervou, až kým nebudú oficiálne potvrdené zo strany Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Na druhej strane, nároky používateľov sa stále zvyšujú a iPhone dokáže natáčať do formátu ProRes, ktorý je na pamäť extrémne náročný. Takáto možnosť preto nie je úplne „od veci„.

iPhone 16 Pro dostane aj nové tlačidlo

Okrem rozšírenia úložiska sa hovorí aj o novom tlačidle „Capture Button“, ktoré bude dostupné minimálne pre modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max, no možno sa ukáže aj v lacnejších verziách iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

Podľa informácií z The Information, o čom sme viac písali tu, má toto tlačidlo umožniť užívateľom ľahšie natáčanie horizontálnych videí a posilniť pozíciu iPhonu, ako alternatívy k tradičným fotoaparátom.

Práve vzhľadom na túto funkciu by mohlo byť zvýšenie kapacity úložiska na 2 TB kľúčové. Nechajme sa preto prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Viac o novom Theatre Mode pre Apple Watch vo videu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -