Ešte pred tým, než bol vôbec prvý „phablet“ od Jablkovej spoločnosti predstavený, sa na rôznych fórach špekulovalo, či jeho prítomnosť na trhu neovplyvní predaje a používanie väčšieho iPadu. Mnohý analytici boli voči tejto téme skeptický a tvrdili, že áno. Dnes sa dozvedáme, že mali pravdu. iPhone 6 Plus naozaj zamiešal karty! Jeho používatelia totiž nemajú potrebu kupovať si nový iPad!

Výskum

Samozrejme, že tento článok nepíšeme len tak, na základe našich informácií (aj keď by sme mohli, vzhľadom na fakt, že náš iPad leží už tri týždne v poličke). Na tento fakt si posvietili autori aplikácie Pocket, ktorá umožňuje ukladať si webový obsah, videá či iné súbory na neskoršie prezeranie. Z ich najnovších zistení vyplýva, že zatiaľ čo si pozrelo 55% ľudí obsah radšej na iPhone 5S ako na iPade, pri iPhone 6 Plus je toto číslo až 80% v prospech 5,5″ phabletu! Znamená to teda, že len 20% ľudí si pozrie obsah na svojom iPade, ako na väčšom iPhone. Netreba však ostať len pri tomto zariadení. Veľmi zaujímavé čísla prináša aj iPhone 6. Ten síce za verziou Plus zaostáva, no len o pár percent. V tomto prípade si pozrie 72% používateľov obsah radšej na iPhone.

Výskum však zistil, že iPady stále netreba odsudzovať. Totiž väčšina majiteľov si radšej pozrie obsah po 21:00 na svojom iPade, ako na iPhone. Vyplýva z toho teda, to že majitelia pracujú na iPade v čase oddychu a pri práci na iPhone, čo je samozrejme celkom logické!

Prečítajte si tiež  iPhone 11 je už lacnejší ako iPhone SE 3. Ešte stále sa oplatí kúpiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.