Niekedy sa stane, že technológia nie je úplne dokonalá. Môže to mať fatálne a až život ohrozujúce následky. Svojho času sa o tom presvedčil aj Samsung so svojim modelom Note 7. Ten nakoniec musel stiahnuť z predaja lebo prípadov vybuchujúcich telefónov bolo neúrekom. Apple až také časté problémy nemá ale občas sa predsa len niečo nájde. Teraz iPhone 6 skoro vybuchol len 11 ročnému dievčaťu.

iPhone 6 skoro vybuchol len 11 ročnému dievčaťu v ruke.

Apple doposiaľ nezažilo obrovské problémy s horiacimi, dymiacimi alebo vybuchujúcimi smartfónmi tak ako Samsung. Juhokórejského giganta to v roku 2017 stálo neuveriteľné finančné náklady. Takýto problém je naozaj závažný a treba ho okamžite riešiť. Pri Apple sa ale predsa len niečo podobné občas objaví. Dopredu ale upozorňujeme, že vzhľadom na počet predaných zariadení sú tie, ktoré nejakým spôsobom vzplanú, horia alebo dymia absolútne minimálne.

Dnes sa na internete objavil prípad, kedy bolo iPhonom ohrozené dievčatko. Len 11 ročná Kayla Ramos z Kalifornie incident komentovala tak, že počas toho ako sedela na posteli a v ruke držala iPhone 6, všimla si ako všade začali lietať iskri a telefón dymil. Pohotovo zareagovala a telefón odhodila vedľa na deku. Ako média informujú tesne po tom telefón hlasnejšie explodoval a do deky vypálil niekoľko dier.

iPhone 6 skoro vybuchol len 11 ročnému dievčaťu v ruke. - svetapple.sk
iPhone 6 skoro vybuchol len 11 ročnému dievčaťu v ruke. – svetapple.sk

Podľa samotného dievčatka zariadenie používa prevažne na sledovanie videa na YouTube a niekedy ho požičia svojim mladším súrodencom, ktorí sa na ňom hrávajú hry. Dá sa teda povedať, že zariadenie je používané na úkony, kedy dostane zabrať o čosi viac. V žiadnom prípade ale nemôže vykazovať známky horenia a podobne.

Apple už situáciu rieši

Mladá Kayla spolu s mamou telefón promptne odoslali do servisného strediska Apple. Jablková spoločnosť rodine poskytla úplne nové (repasované) zariadenie s tým, že to staré si ponechá na to aby mohla skúmať príčinu vzplanutia.

Oficiálne stanovisko firmy sme síce nedostali avšak ako sama tvrdí, dôvodov, prečo sa to stalo môže byť hneď viacej. Medzi tie najbežnejšie patrí napríklad neodborná výmená batérie mimo autorizovaného servisného strediska, prípadne iný zásah do zariadenia. Taktiež môže iPhone explodovať aj potom alebo počas toho ako je na jeho nabitie používané iné ako certifikované MFi príslušenstvo.

zdroj: 9to5mac.com

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here