Apple na adresu svojho iPhonu už dlhé roky počúva, že ide o zariadenie, pri ktorom absentujú technológie. Aj keď vidíme pravidelne nové generácie, tie sa medzi sebou nijako zásadne nelíšia a pôsobí trochu tak, akoby v Cupertine zaspali dobu. Nie je to však pravda.

iPhone je v súčasnosti najpredávanejší smartfón na svete, pričom spoločnosť Apple je druhým najväčším výrobcom mobilných zariadení hneď po Samsungu. Ľudia sú teda s pokrokom, aký iPhone ponúka spokojní. V opačnom prípade by ho určite nekupovali.

Viete si však predstaviť, že by Apple predstavilo skutočne revolučné zariadenie, ktoré by sa úplne líšilo od konceptu, aký iPhone používa dnes? Šikovný dizajnér Antonio De Rosa evidentne áno.

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

Postaral sa o koncept, ktorý je inšpirovaný headsetom Apple Vision Pro a nesie názov „iPhone Vision„. A aj keď by podľa autora malo zariadenie štartovať na cene 1 699 €, vzhľadom na to, čo všetko ponúka, sa tomu ani nečudujeme. Za takúto výbavu by sa určite nehanbil žiaden konkurenčný Android.

iPhone Vision – keby Apple predstavilo revolučné zariadenie 

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa
iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

Samotné zariadenie má trochu kontroverzný dizajn, ktorý sa nemusí páčiť každému. Je to však daň za nabité technológie, ktoré sa skrývajú v jeho útrobách. Začnime displejom, ktorý sa nachádza na celej prednej časti a dokonca je jemne zaoblený.

Samozrejmosťou by mala byť funkcia Always-on či ProMotion (1 – 120 Hz), no okrem toho by mohol ponúknuť jas až 1 800 nitov pri HDR a 2 200 nitov vonku na slnku. Taktiež sa v ňom nachádza výrez pre Face ID, ktorý Apple nazýva Dynamic Island.

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

Aby toho nebolo málo, iPhone Vision dostal ešte jeden malý displej, ktorý sa nachádza v zadnej časti. Toto riešenie poznáme najmä zo skladacích smartfónov, no zmysel nám dáva aj pri klasickej konštrukcii.

Dva procesory a brutálny zvuk

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

De Rosa svoje zariadenie vybavil skutočne extrémnou porciou výkonu. Koncepčný iPhone Vision má dva čipy, pričom jedným je ARM procesor z Macu M2 a druhým čip R1.

Telefón by mal mať aj „Space Audio„, o ktoré by sa postaral špeciálny reproduktor zakomponovaný v zadnej časti. Rovnako by už nemusel používať SIM karty a mohol by sa spoľahnúť na prepracované mikrofóny.

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

Samozrejmosťou je potom prítomnosť USB-C konektora a celodenná výdrž batérie. Nabíjanie by však mohlo fungovať aj skrz nový 30 W MagSafe. My len doplníme, že bezdrôtová nabíjačka od Apple v súčasnosti zvláda polovičný výkon.

Prečítajte si tiež  Apple A12Z je len premenovaný procesor A12X.

Periskop s lepším zoomom

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

V neposlednom rade stojí za pozornosť zadný kamerový modul, ktorý je úplne iný než to, na čo sme pri iPhone zvyknutí.

Dizajnér do útrob zariadenia schoval periskop, vďaka ktorému by iPhone Vision zvládal až 8x optický zoom. Nie je to síce, ako Samsung, no ide už o dosť slušnú hodnotu.

Reklama
Reklama

Rovnako by sa sem mohol dostať aj prepracovaný „Photonic Engine Pro“ či diálna LED dióda v zadnej časti. Pozrite si všetky rendery a napíšte nám do komentára, či sa vám iPhone Vision páči, alebo nie. Za nás je to zaujímavé zariadenie, no s dizajnom stotožnení nie sme. Aj preto by sme boli radšej, keby Apple týmto spôsobom neexperimentovalo.

iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa
iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa
iPhone Vision
Zdroj: Antonio De Rosa

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -