Spoločnosť Apple dosiahla začiatkom roka 2023 neuveriteľný úspech. V čase, keď jej najväčší konkurent Samsung predstavil niekoľko nových smartfónov, vrátane celej série Galaxy S23, dokázala so svojim iPhonom absolútne dominovať trhu. Téme sa venoval portál Androidheadlines.

Z nových údajov, ktoré pochádzajú z výskumnej spoločnosti StatCounter vyplýva, že spoločnosť Apple predala globálne viac iOS zariadení ako Samsung či Xiaomi počas celého prvého štvrťroka (január, február a marec).

Dáta hovoria o tom, že zatiaľ čo Samsung držal v januári 27,09 % podiel na trhu, Apple malo 27,6 %. Technologický gigant z Cupertina dominoval aj vo februári, keď s 27,1 % prekonal Samsung, ktorý mal „len“ 26,75 %. Malé víťazstvo za celý Q1 2023 zavŕšil v marci s 28,42 % podielom na trhu. Jeho juhokórejský konkurent si z koláča odhryzol 27,1 %.

Hoci na prvý pohľad nejde o veľký rozdiel, netreba zabúdať, že Apple vyrába len niekoľko druhov iPhonov, pričom na každom má extrémne vysokú maržu. Veď stačí sa pozrieť na najdostupnejší iPhone SE, ktorý Apple predáva za 549 € a najlacnejšie ponuky na Slovensku štartujú na úrovni cca 450 €.

iPhone SE 3 vs Samsung Galaxy A53
Zdroj: PhoneArena.com

Je síce pravda, že aj Samsung predáva veľa smartfónov draho no najpredávanejšie modely sú tie, ktoré môžeme označiť za „ľudové“. V tomto smere teda na Apple výrazne stráca.

Samsung sa môže vrátiť na prvé miesto 

Aj keď Samsung porovnanie v rámci Q1 2023 evidentne prehral, neznamená to, že sa v blízkej budúcnosti opäť nedostane na trón.

Ako poznamenáva portál Androidheadlines, firma už stihla uviesť na trh niekoľko ďalších dostupných zariadení, ktoré by mali byť silným lákadlom pre menej náročných zákazníkov.

Ako sme už ale naznačili o kúsok vyššie, na týchto smartfónoch má Samsung oveľa nižšiu maržu než spoločnosť Apple. V konečnom dôsledku bude teda jedno, že predá viac zariadení, nakoľko víťazom po strane ziskov sa tak či tak stane jeho úhlavný konkurent. A práve to sa počíta.

iPhone je najpoužívanejší smartfón na svete

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

Správa od analytickej spoločnosti tiež odhaľuje, že spoločnosti Apple a Samsung majú v rukách viac ako polovicu všetkých predaných smartfónov na celom svete.

Podľa odhadov, ktoré zverejnil Sammobile, dnes ľudia používajú globálne 6,84 miliardy mobilných zariadení. Pričom najviac z nich vyrobilo práve Apple – 1,85 miliardy a na druhom mieste skončili všetky zariadenia od Samsungu – 1,82 miliardy.

Svoje pri tejto štatistike zohráva aj dlhoročná podpora iOS, o ktorej môžu používatelia Androidov vo väčšine prípadoch len snívať. Aby sme však boli féroví, aj tu existujú drobné výnimky.

Prečítajte si tiež  Apple už testuje iOS 9 a Force Touch na prototypoch iPhonu 6S!

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.


Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -