Aj keď je ich len relatívne málo, pravdepodobne sa stále nájdu fanúšikovia legendárneho BlackBerry, ktorí boli po zániku tejto značky nútení prejsť na iPhone a používať digitálnu klávesnicu na kapacitnom displeji. Je síce pravda, že v používateľskom rozhraní iOS sa píše veľmi pohodlne, no človek, ktorý možno aj desiatky rokov používal fyzické tlačidlá, si na to tak ľahko nezvykne.

Našťastie je tu novinka od spoločnosti Clicks pre iPhone 14 Pro aj iPhone 15 Pro, ktorá sa pokúsi vyriešiť váš problém. Táto firma vyrobila príslušenstvo, ktoré bolo odhalené krátko pred veľtrhom CES. Nejde o žiaden prototyp a reálna verzia pre iPhone 14 Pro má vstúpiť do predaja už vo februári 2024, zatiaľ čo prevedenie pre iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max bude k dispozícii v marci.

Samotné príslušenstvo síce nebude moc lacné, no na druhej strane je potrebné skonštatovať, že jeho cena sa bude odvíjať od určitej exkluzivity, ktorú svojmu používateľovi prinesie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Pre menší iPhone 14 Pro, alebo iPhone 15 Pro sa bude na americkom trhu predávať za 139 $ bez dane, a pre väčší iPhone 15 Pro Max za 159 $ bez dane.

klávesnica iPhone
Zdroj: Clicks

Na výber budú dve verzie, jedna so žltým „BumbleBee“ dizajnom a druhá v sivom prevedení „London Sky„. Clicks sa pri návrhu tohto produktu poriadne odviazal a ponúkol mu elegantný a zároveň hravý dizajn, ktorý sa perfektne hodí ku iPhonu od spoločnosti Apple.

Podsvietená klávesnica, na ktorej si budete užívať písanie 

klávesnica iPhone
Zdroj: Clicks

Clicks svojim zákazníkom sľubuje, že dizajn puzdra má pôsobiť maximálne prirodzene, ako keby bolo odjakživa súčasťou iPhonu, a klávesy sú navrhnuté tak, aby poskytovali ideálnu spätnú väzbu pre presné a rýchle písanie. Jeho nákupom teda získate to, čo vám kedysi ponúkalo BlackBerry.

Samotná klávesnica má samozrejme štandardné QWERTY rozloženie a taktiež je tu samostatná klávesa na rýchle diktovanie textu, alebo spustenie emoji klávesnice.

Dokonca nechýba ani možnosť aktivácie podsvietenia, ktoré je súčasťou celého krytu. Písanie tak nebude problém ani v šere, alebo úplnej tme.

klávesnica iPhone
Zdroj: Clicks

O pripojenie puzdra sa stará štandardný Lightning / USB-C port (v závislosti od modelu) s podporou priechodného nabíjania (konektor je aj priamo v puzdre). Nechýba tu dokonca ani podpora pre bezdrôtové nabíjanie, no na MagSafe rovno zabudnite.

Prečítajte si tiež  Akcie GoPro klesli kvôli Apple o 12%!

Celková váha tohto príslušenstva dosahuje zhruba 60 gramov, čo môže byť pri niektorých modeloch trochu nepríjemné. Na druhej strane ho však stále môžeme označiť za relatívne ľahké vzhľadom na to, čo všetko ponúka.

Podľa Clicks sa klávesnica jednoducho nasadzuje a odstraňuje, a keď ju používate, nevidíte softvérovú klávesnicu na displeji. Tak čo, pôjdete do toho?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -