Od predstavenia nového a dostupného iPhonu nás delia týždne (a možno mesiace). Množstvo fanúšikov po celom svete sa už veľmi teší. Telefón bude vychádzať z iPhonu 8 a ponúkne vysoký výkon. Doteraz bolo známe, že iPhone SE 2 (iPhone 9), príde len so 4,7″ displejom. Teraz to ale vyzerá skôr tak, že sa natrh dostanú až dve verzie.

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!

Samozrejme, že v tejto chvíli nič nie je isté. Posledné úniky ale naznačujú, že by se sa mohli skutočne dočkať aj verzie „Plus“. Potvrdil to dôveryhodný zdroj blízky spoločnosti Apple.

Firma by mala po boku 4,7″ palcovej verzie, predstaviť aj 5,5″ model. iPhone SE 2 (iPhone 9), bude teda ideálny skutočne pre všetkých fanúšikov či už väčších, alebo menších displejov. Pod kapotou ostáva všetko rovnaké. Bude tu procesor Apple A13 Bionic, 3GB operačnej pamäte RAM, veľký akumulátor atď…

O odomykanie sa v tomto prípade postará staré-dobré Touch ID. Telefón teda nedostane displej „od okraja k okraju“. Takéto riešenie je drahšie a v prípade modelového radu, ktorý nahradí súčasný iPhone 8 a 8 Plus sa bude tlačiť práve na cenu. Rozhodnutiu teda rozumieme.

Za samozrejmosť považujeme aj podporu Apple Pay a tiež Express Transit. Vďaka tejto funkcii je možné skenovať NFC tagy. Funkciu nájdeme len v iPhone XS, XR, 11 a 11 Pro. Všetky uniknuté informácie sa nachádzajú aj v kóde iOS 14…

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!

Správa tiež hovorí o tom, že Apple možno toto zariadenie nepredstaví koncom marca. Je to z dôvodu koronavírusu (COVID-19) a extrémne sa spomaľujúcej ekonomike. Ako sme už uviedli vyššie, nič zatiaľ nie je oficiálne.

Stále teda budeme rátať s marcovým termínom. Ak by sa ale nenaplnil, telefón môže prísť až v júni, na online konferencii WWDC. Ťažko teraz povedať, ako sa Apple rozhodne. Situácia je predsa len komplikovaná a veľmi náročná. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver by sme mohli povedať niečo o cene. Podľa zdroja, by mala štartovať na úrovni 550€ za základný 64GB model. My v redakcii zatiaľ nevieme, či tomu môžeme veriť, keď menšia verzia bude začínať na 399€, s rovnakou kapacitou úložiska. Náš odhad je taký, že pokiaľ verzia Plus naozaj príde, štartovať bude na 499€. Uvidíme. O všetkom vás budeme ešte samozrejme informovať. Ostaňte naladení.

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
Prečítajte si tiež  4-miestny kód sa dá prelomiť za 7 minút. Poznáme najbezpečnejšie heslo pre iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -