Počas predstavovania nového iPhonu SE 3. generácie spoločnosť Apple zmienila, že novinka vydrží na jedno nabitie o niečo dlhšie ako predchodca.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže dostať výkonnejšie 30 W nabíjanie. Apple preň pripravuje nabíjačku

Ako však už býva zvykom, technologický gigant v rámci dostupných dokumentov nezverejnil presnú kapacitu batérie v mAh, takže sme si museli na tento údaj počkať až do dnešného dňa. Teraz s ním prišiel portál 9to5mac a nás skutočne prekvapil.

Už na prvý pohľad je asi jasné, že technologický gigant tu nemal príliš na výber. Použil totiž šasi a dizajn, ktorý je už uzavretý niekoľko rokov a akákoľvek ďalšia zmena by skomplikovala celý výrobný proces. Aj preto sa Apple rozhodlo ísť cestou optimalizácie spotreby batérie, ktorá skoro vôbec nesúvisela s navýšením jej vnútornej kapacity.

iPhone SE 3: Presná kapacita batérie 

Apple

Inými slovami, iPhone SE 3 má skoro rovnaký akumulátor ako iPhone SE 2 predstavený ešte v roku 2020. Jeho presná kapacita činí 2018 mAh (o 197 mAh viac) a ako iste viete, tento údaj je v porovnaní s inými zariadeniami (nielen od Apple) možno až trochu smiešny.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Dostupný smartfón sa však spolieha na modernejší procesor, ktorý je až dve generácie popredu pred čipom A13 Bionic, ktorý sa nachádzal v iPhone SE 2. Aj preto môže na jedno nabitie vydržať o 2 hodiny dlhšie pri prehrávaní a takisto pri streamovaní videa. To sú len tak mimochodom totožné hodnoty, ako ponúka iPhone 12 mini.

Otázne však z nášho pohľadu zostáva, čo sa stane vo chvíli, keď na iPhone SE 3 začnete používať 5G pripojenie. Moderná sieť je totiž na spotrebu energie výrazne náročnejšia než klasické 4G a vo výsledku sa zákazníci môžu stretnúť s javom, kedy im začnú jednotlivé percenta ubúdať až nepríjemne rýchlo. Snáď to však majú v Apple premyslené a telefón na tom nebude horšie ako iPhone SE 2. To by bolo veľké sklamanie…

Model:  iPhone SE 3 iPhone SE 2 iPhone 8 iPhone 12 mini/13 mini
Prehrávanie videa 15 hodín 13 hodín 13 hodín 15/17 hodín
Streamovanie videa 10 hodín 8 hodín 10/13 hodín

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here