Spoločnosť Apple včera predstavila iPhone SE 3, ktorý je v podstate len vylepšením predošlej generácie. Smartfón dostal výkonnejší procesor A15 Bionic vyrobený za pomoci 5 nm procesu, ktorý nahradil A13 Bionic (7 nm+). Aj vďaka nemu by mala novinka dosiahnuť lepšie hodnoty na jedno nabitie, než iPhone SE 2.

Prečítajte si tiež  Nový kábel od Apple je mimoriadne drahý. Cieľovej skupine to ale prekážať nebude

Tvrdí to priamo technologický gigant, ktorý to potvrdzuje vo svojich oficiálnych marketingových materiáloch. Hoci zatiaľ nie je jasné, či Apple zväčšilo akumulátor alebo sa o úsporu postaral výhradne nový čip, novinka zvládne prehrávať video až o 2 hodiny dlhšie než predchodca. A to sa ráta.

Stále bez MagSafe

iPhone SE 3 však prekvapivo nedostal systém MagSafe, ktorým je vybavený každý nový model predstavený od druhej polovice roka 2020.

Nabíjať ho teda môžete bezdrôtovo výhradne cez systém Qi s maximálnym výkonom 7,5 W. Klasické káblové nabíjanie potom podporuje až 20 W a Apple uvádza, že na 50 % sa s ním zariadenie nabije zhruba za 30 minút. V balení však budete hľadať tento adaptér len márne. Musíte si ho samostatne prikúpiť za cca 25,00 €.

V najbližších dňoch budeme odhaľovať ďalšie novinky a podrobnosti, ktoré sa týkajú iPhonu SE 3 a jeho technických špecifikácií. Zariadenie sa dostane do predaja 18. marca 2022 a k dispozícii bude na Slovensku za zvýšenú cenu 519,00 € (oproti súčasným 479,00 €).

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.