Spoločnosť Apple aktuálne pracuje na ďalšej generácii iPhonu, ktorá bude odhalená v septembri 2022. Toto zariadenie prinesie množstvo noviniek a zaujímavých technológií, ktorými doposiaľ nedisponoval žiaden jeho predchodca. A ako uvádza analytik Ming-Chi Kuo, jednou z týchto vecí by mohlo byť aj rýchlejšie nabíjanie.

Prečítajte si tiež  iPhone a zdravie batérie - Ako ho odhaliť a kedy ju vymeniť?

Hoci sa v jeho predpovedi priamo nespomína iPhone 14 a ani iPhone 14 Pro, analytik je podľa portálu 9to5mac presvedčený, že Apple v najbližších mesiacoch uvedie do predaja výkonnejšiu 30 W nabíjačku, ktorá by mohla nahradiť súčasný 20 W adaptér.

Ten sa už nenachádza v krabiciach od iPhonu ale zákazník si ho musí zaobstarať samostatne za sumu približne 25,00 €. Naopak, pokiaľ si človek kúpi iPad, 20 W adaptér je súčasťou balenia. Toto sa zrejme nezmení ani v roku 2022, no zákazníci si možno budú kupovať výkonnejšie 30 W nabíjačky, ktoré bude podporovať aj iPhone 14 vo jeho svojich prevedeniach.

Apple zvýši výkon nabíjania iba veľmi opatrne. Má to však svoj dôvod 

V čase, kedy konkurencia ponúka pre svoje smartfóny už aj 240 W nabíjanie by sa v tomto smere určite hodilo drobné vylepšenie aj na strane Apple. Netreba však zabúdať, že práve rýchle nabíjanie môže z dlhodobého hľadiska poškodiť akumulátor a preto je s ním jablková spoločnosť taká opatrná. Ak má teda predstaviť výkonnejší adaptér, je pravdepodobné, že nepôjde o žiadne extrémne hodnoty.

Prečítajte si tiež  Návod: Toto je 7 spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie na každom iPhone

Človek by však s 30 W nabíjačkou doplnil šťavu svojmu iPhonu aj iPadu o poznanie rýchlejšie a zároveň by ho to nemuselo stáť cenné percenta zo zdravia batérie, ktoré niekedy ubúdajú rýchlejšie ako by sme očakávali.

Navyše, Apple sa tu môže pohrávať aj s veľmi kompaktnými rozmermi, ktoré by nabíjačka získala vďaka technológii GaN. Tá je vo svete čoraz rozšírenejšia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -