O tom, že nám Apple začiatkom budúceho roka predstaví veľký a lacný iPhone, sme už písali viackrát. Na základe informácii, ktoré sa týkajú pripravovaného iPadu Air 2020 teraz konštatujeme, že by mohol tento model priniesť Touch ID v displeji a nie v uzamykacom tlačidle (ako bolo avizované).

iPhone SE Plus (2021)

Ak sa informácie od renomovaného analytika (Ming-Chi Kua) naplnia, spoločnosť Apple predstaví ďalší dostupný iPhone už začiatkom roka 2021. Podľa všetkého nebude mať výrez ani Face ID. Na druhej strane ale dostane cca. 6,1″ LCD displej s edge-to-edge okrajmi. Už viackrát sa špekulovalo o tom, akú autentifikačnú technológiu spoločnosť Apple vyberie. Spomínalo sa Touch ID ukryté v tlačidle na boku zariadenia.

- Reklama -

Zaujímavé riešenie, no nevieme si to veľmi predstaviť. Samozrejme na takéto odomykanie by sa dalo zvyknúť. Po ergonomickej stránke nám však príde trochu nepohodlné. Pôvodné Touch ID v Home Button nenútilo používateľa, aby akokoľvek „špekuloval“ so svojim prstom. Jednoducho ho priložil tesne pod displej a iPhone mohol pohodlne ovládať. Je ťažké uvažovať nad tým, že by bol senzor otlačkov prstov vyhradený mimo priestoru displeja.

iPad Air 2020 s Touch ID v displeji

Ako naznačili nedávne úniky, iPad Air 2020 by mohol byť prvým Apple produktom, ktorý príde s technológiu Touch ID pod zobrazovacou jednotkou. Kdekoľvek sa teda iPadu (na prednej strane) dotknete, vždy vás vpustí dnu. Neskôr prišli dohady, že Touch ID bude aj súčasťou iPhonu 12/12 Pro, no tie sa zatiaľ nepotvrdili.

Ak by chcelo Apple predstaviť plnohodnotný iPhone, ktorý možno nahradí súčasný SE s tým, že jeho hlavný benefit bude obrovský (ale menej kvalitný) displej, dávalo by logiku, keby doň firma pridala aj Touch ID. Práve v prípade iPadu Air má ísť o riešenie, pri ktorom ušetrí (oproti Face ID). Mohlo by ísť o spôsob ako od seba oddeliť high-end a low-end produkty. Dáva nám to teda oveľa väčší zmysel ako keby sa senzor otlačkov prstov nachádzal v uzamykacom tlačidle. Aký je váš názor?

iphone 12 pro design display
iPhone SE Plus (2021)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.