O tom, že nám Apple začiatkom budúceho roka predstaví veľký a lacný iPhone, sme už písali viackrát. Na základe informácii, ktoré sa týkajú pripravovaného iPadu Air 2020 teraz konštatujeme, že by mohol tento model priniesť Touch ID v displeji a nie v uzamykacom tlačidle (ako bolo avizované).

iPhone SE Plus (2021)

Ak sa informácie od renomovaného analytika (Ming-Chi Kua) naplnia, spoločnosť Apple predstaví ďalší dostupný iPhone už začiatkom roka 2021. Podľa všetkého nebude mať výrez ani Face ID. Na druhej strane ale dostane cca. 6,1″ LCD displej s edge-to-edge okrajmi. Už viackrát sa špekulovalo o tom, akú autentifikačnú technológiu spoločnosť Apple vyberie. Spomínalo sa Touch ID ukryté v tlačidle na boku zariadenia.

Zaujímavé riešenie, no nevieme si to veľmi predstaviť. Samozrejme na takéto odomykanie by sa dalo zvyknúť. Po ergonomickej stránke nám však príde trochu nepohodlné. Pôvodné Touch ID v Home Button nenútilo používateľa, aby akokoľvek „špekuloval“ so svojim prstom. Jednoducho ho priložil tesne pod displej a iPhone mohol pohodlne ovládať. Je ťažké uvažovať nad tým, že by bol senzor otlačkov prstov vyhradený mimo priestoru displeja.

iPad Air 2020 s Touch ID v displeji

Ako naznačili nedávne úniky, iPad Air 2020 by mohol byť prvým Apple produktom, ktorý príde s technológiu Touch ID pod zobrazovacou jednotkou. Kdekoľvek sa teda iPadu (na prednej strane) dotknete, vždy vás vpustí dnu. Neskôr prišli dohady, že Touch ID bude aj súčasťou iPhonu 12/12 Pro, no tie sa zatiaľ nepotvrdili.

Ak by chcelo Apple predstaviť plnohodnotný iPhone, ktorý možno nahradí súčasný SE s tým, že jeho hlavný benefit bude obrovský (ale menej kvalitný) displej, dávalo by logiku, keby doň firma pridala aj Touch ID. Práve v prípade iPadu Air má ísť o riešenie, pri ktorom ušetrí (oproti Face ID). Mohlo by ísť o spôsob ako od seba oddeliť high-end a low-end produkty. Dáva nám to teda oveľa väčší zmysel ako keby sa senzor otlačkov prstov nachádzal v uzamykacom tlačidle. Aký je váš názor?

iphone 12 pro design display
iPhone SE Plus (2021)
Prečítajte si tiež  Vysvetlenie: Prečo má iPhone 13 diagonálne kamery? Dôvodom nebola len snaha o odlíšenie sa...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -