Hoci sme prednedávnom informovali o príchode iPhonu SE 2 Plus, napokon sa tak nestalo. Považovali sme to teda za mylnú informáciu, čo jednoducho patrí k únikom. Podľa renomovaného analytika, Ming-Chi Kua však až tak mylná nebola. iPhone SE 2 Plus bol presunutý na začiatok budúceho roka.

iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021

Vyzerá to tak, že hoci sme sa ho tento rok nedočkali, Apple svoj „dlh“ vynahradí o 12 mesiacov. Jeden z najznámejších a najpresnejších analytikov, ktorý sa zaoberá spoločnosťou Apple, Ming-Chu Kuo prezradil, že v Cupertine odložili predstavenie modelu iPhone SE 2 Plus, na rok 2021. Podľa jeho informácii, za to môže pandémia koronavírusu, ktorá sa postarala aj o odloženie iPadu Pro s 5G (tak isto na začiatok budúceho roka).

- Reklama -

Budúca generácia „Pluskového“ modelu ponúkne buď 5,5″ alebo dokonca až 6,1″ displej. Šepká sa, že by vôbec nemusela mať výrez pre Face ID ale len pre prednú kameru. V takomto prípade by iPhone SE 2 Plus neponúkol odomykanie pomocou tváre.

Namiesto toho sa má autentifikačný prvok Touch ID presunúť priamo do displeja (ako to má mať iPad Air 2020) alebo na bočné, uzamykacie/odomykacie tlačidlo. Zatiaľ nie je celkom známe, aké tvary tu spoločnosť Apple použije. Náš odhad je však taký, že by mohlo ísť o niečo viac ako „iPhone SE 2. generácie“, ktorý je len skopírovaným iPhonom 8, štýlom „CTRL+C/CTRL+V“.

iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký?

Nemyslíme si, že to bolo kvôli koronavírusu

Firma toto zariadenie z nášho pohľadu nepredstavila preto, aby nemala v ponuke zbytočne veľa modelov s veľkým displejom. Pravdepodobne chce vyťažiť z predaja iPhonu XR maximum a jeho nástupcu si necháva v zálohe na budúci rok, kedy bude predstavený za lepšiu cenu. Očakávať teda môžeme len jednu šošovku fotoaparátu, nakoľko dve poskytne iPhone 12 s rovnakou uhlopriečkou. Zariadenie tiež nebude mať 5G a možno ani OLED displej. Uvidíme. Zatiaľ sa jedná len o špekulácie. Je však dobre vedieť, že ľudia, ktorí majú kvalitné informácie očakávajú aj takéto zariadenie. Bude síce jednoduchšie, no zato dostupnejšie a to je v prípade SE modelov asi kľúčové. Čo na to hovoríte?

iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021. Apple naň nezabudlo.
iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021. Apple naň nezabudlo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.