Hoci sme prednedávnom informovali o príchode iPhonu SE 2 Plus, napokon sa tak nestalo. Považovali sme to teda za mylnú informáciu, čo jednoducho patrí k únikom. Podľa renomovaného analytika, Ming-Chi Kua však až tak mylná nebola. iPhone SE 2 Plus bol presunutý na začiatok budúceho roka.

iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021

Vyzerá to tak, že hoci sme sa ho tento rok nedočkali, Apple svoj „dlh“ vynahradí o 12 mesiacov. Jeden z najznámejších a najpresnejších analytikov, ktorý sa zaoberá spoločnosťou Apple, Ming-Chu Kuo prezradil, že v Cupertine odložili predstavenie modelu iPhone SE 2 Plus, na rok 2021. Podľa jeho informácii, za to môže pandémia koronavírusu, ktorá sa postarala aj o odloženie iPadu Pro s 5G (tak isto na začiatok budúceho roka).

Budúca generácia „Pluskového“ modelu ponúkne buď 5,5″ alebo dokonca až 6,1″ displej. Šepká sa, že by vôbec nemusela mať výrez pre Face ID ale len pre prednú kameru. V takomto prípade by iPhone SE 2 Plus neponúkol odomykanie pomocou tváre.

Namiesto toho sa má autentifikačný prvok Touch ID presunúť priamo do displeja (ako to má mať iPad Air 2020) alebo na bočné, uzamykacie/odomykacie tlačidlo. Zatiaľ nie je celkom známe, aké tvary tu spoločnosť Apple použije. Náš odhad je však taký, že by mohlo ísť o niečo viac ako „iPhone SE 2. generácie“, ktorý je len skopírovaným iPhonom 8, štýlom „CTRL+C/CTRL+V“.

iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký?

Nemyslíme si, že to bolo kvôli koronavírusu

Firma toto zariadenie z nášho pohľadu nepredstavila preto, aby nemala v ponuke zbytočne veľa modelov s veľkým displejom. Pravdepodobne chce vyťažiť z predaja iPhonu XR maximum a jeho nástupcu si necháva v zálohe na budúci rok, kedy bude predstavený za lepšiu cenu. Očakávať teda môžeme len jednu šošovku fotoaparátu, nakoľko dve poskytne iPhone 12 s rovnakou uhlopriečkou. Zariadenie tiež nebude mať 5G a možno ani OLED displej. Uvidíme. Zatiaľ sa jedná len o špekulácie. Je však dobre vedieť, že ľudia, ktorí majú kvalitné informácie očakávajú aj takéto zariadenie. Bude síce jednoduchšie, no zato dostupnejšie a to je v prípade SE modelov asi kľúčové. Čo na to hovoríte?

iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021. Apple naň nezabudlo.
iPhone SE 2 Plus príde až v roku 2021. Apple naň nezabudlo.
Prečítajte si tiež  Samsungu nepomohla ani 6GB RAM, iPhone 7 Plus aj tak nezdolal!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.