Včera sa na internete objavil vôbec prvý render zariadenia Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý by mohol byť predstavený podľa nedávnych únikov ešte v tomto roku.

Už nejaký ten piatok sa hovorí o tom, že tento smartfón dostane až 200 Mpx zadný fotoaparát. A ak tomu neveríte, túto informáciu teraz potvrdil ďalší nezávislý zdroj. Konkrétne ide holandský Galaxy Club (prostredníctvom AndroidAuthority).

Samotný portál neuviedol žiadne technické špecifikácie, ktoré by sa týkali samotnej zadnej šošovky. Redaktori sa dostali len k informáciám, ktoré súvisia so šialeným rozlíšením. To v nedávnej minulosti potvrdil aj prestížny leaker Ice Universe, ktorého môžete poznať zo sveta Apple.

Samsung Galaxy S23 Ultra nebude prvý, no môže byť lepší

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Samsung nebude prvou spoločnosťou, ktorá do svojho smartfónu pridá zadný fotoaparát s rozlíšením 200 Mpx. Model Galaxy S23 bude až niekoľký v poradí po zariadení od spoločnosti Motorola, ktoré prišlo s týmto rozlíšením ešte v lete 2022.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix
Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Je však veľmi pravdepodobné, že Samsung svoju technológiu vyšperkuje do absolútnych detailov či už po hardvérovej alebo softvérovej stránke. Podľa zahraničných zdrojov existuje vysoká pravdepodobnosť, že Galaxy S23 bude fotiť lepšie, než Motorola Edge 30 Ultra. Nechajme sa prekvapiť.

Samsung bude mať so svojou technológiou premiéru 

Samsung ISOCELL HP3 - snímač s rozlíšením 200 megapixelov, ktorý príde do predaja v roku 2023
Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila ISOCELL HP3, svoj vlastný 200-megapixelový snímač fotoaparátu, ktorý má pomôcť výrobcom udržať ich prémiové smartfóny štíhle, no pri fotografovaní extrémne výkonné. Ako prvý o tom informoval ešte pred pár mesiacmi portál Engadget.

Samozrejme, v súvislosti s obrovským množstvom megapixelov v relatívne malom snímači sa často stretávame s efektom horšieho snímania v slabých svetelných podmienkach. Samsung to ale našťastie rieši prostredníctvom technológie pixel binning, skrz viacnásobne zvýšené ISO a takisto maximálny dynamický rozsah.

Nový snímač HP3 má veľkosť až 1/1.4 palca, čo je podľa zahraničného média na pomery smartfónov pomerne dosť. Na strane druhej sú však tieto rozmery v súvislosti s 200 megapixelovým rozlíšením stále iba veľmi mierne.

Spoločnosť Samsung tvrdí, že má najmenšie pixely v odvetví s veľkosťou 0,56 mikrónu, čo je o 20 % menej, ako 0,64 mikrónové pixely snímača ISOCELL HP1 uvedeného na trh minulý rok.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Ako ale poznamenáva Engadget, toto vyjadrenie Samsungu sa nezakladá na pravde, pretože čínsky výrobca Omnivision predstavil ešte vo februári svoj vlastný 200 megapixelový snímač, ktorý má rovnakú veľkosť pixelov na úrovni 0,56 mikrónu.

Za zmienku tiež stojí, že nedávny únik odhalil plány spoločnosti Samsung na predstavenie ešte šialenejšieho, až 450 Mpx snímača, ktorý by mal byť vhodný pre použitie v mobilných zariadeniach. Jeho nasadenie je však zatiaľ hudbou ďalekej budúcnosti.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový MacBook Air. Začína na 1199€ s 256 GB úložiskom!

Apple so svojim iPhonom 14 opäť v úzadí  

Keď Apple predstavilo nový iPhone 14 Pro / 14 Pro Max s vyšším 48 Mpx fotoaparátom, medzi používateľmi Androidov to vyvolalo debatu. Firma je už na pol ceste k tomu, dobehnúť spoločnosť Samsung, ktorý má dnes k dispozícii až 108 Mpx šošovku. Akonáhle však juhokórejský gigant zdvojnásobí toto rozlíšenie, medzi jeho fanúšikmi bude Apple opäť na smiech.

Nezabúdajme však, že väčšina bežných ľudí nebude využívať ani spomínané rozlíšenie 48 Mpx. Ako sme uviedli v tomto teste, iPhone 14 Pro v základnom nastavení fotí na 12 Mpx a až keď zapnete režim ProRAW, dočkáte sa obrovských snímok. To, či to je, ale bežného spotrebiteľa vôbec potrebné je na zváženie.

Dajte nám vedieť do komentára, aké rozlíšenie v smartóne najviac vyhovuje vám.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -