Všetci vieme, že Apple už dlhodobo vyrába väčšinu svojich produktov v Číne. Čo už ale možno nevieme je fakt, že niektoré iPhony sa vyrábajú aj v iných krajinách. Konkrétne sa budeme baviť teraz o „jablkovom“ smartfóne. iPhony z Indie sa možno dostanú aj ku nám. Prečo?

iPhony z Indie sa možno dostanú aj ku nám. Potvrdila to tamojšia vláda.

Apple sa snaží dlhodobo rozširovať svoju výrobu aj do iných krajín. Jeden z dôvodov sú buď vysoké poplatky za dovoz tovarov (v niektorých krajinách) a potom tiež rozšírenie výroby, aby sa spoločnosť nespoliehala iba na jednu krajinu.

Tou bola dlhodobo Čína. Ako ale môžeme pozorovať trend posledných dní, nie je to úplne ideálny stav. Stačia Trumpové vyššie dovozné clá vrámci obchodnej vojny medzi Čínou a USA a už tu vzniká problém, ktorý Apple stojí milióny dolárov každý mesiac.

Dnes sa na internete objavili informácie o tom, že výroba z Indie sa môže tak isto rozšíriť. Niektoré iPhony z tejto krajiny dokonca môžu prísť aj do Európy.

Za informáciou stojí konkrétne Indická vláda, ktorá dnes toto stanovisko uviedla vo svojej správe. Nepotvrdené informácie z minulosti hovoria o tom, že Apple z Indie do Európy vyvážal svoje produkty už minulosti.

Konkrétne sa sem mali dostať iPhony 6 a iPhony 7. Nemuselo by teda ísť až o takú novinku ako sa na prvý pohľad zdá. Nikdy sme sa ale nedočkali oficiálneho stanoviska buď to zo strany Indickej vlády alebo spoločnosti Apple tak ako je tomu v tomto prípade.

Začal výrobou iPhonu SE, dnes tu produkuje celé portfólio iPhonov.

Apple svoje produkty v Indii nevyrába zas až tak dlho. Začal približne pred 3 rokmi s modelom SE. Odvtedy svoju produkciu značne rozšíril. Podľa dnes známych informácii v krajine v dnešnej dobe produkuje niekoľko modelov. Podľa dostupných dát by malo ísť o iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone X a iPhone XR. Okrem toho by sa mala rozšíriť aj výroba modelu 11.

To či je to pravda je trochu otázne. Napríklad model SE, 6S či 7 už oficiálne (celosvetovo) vo výrobe a ani predaji nie sú. Je ale možné, že na tomto trhu robí spoločnosť výnimku aby sa zariadenia dostali aj ku chudobnejším obyvateľom krajiny, ktorí si nemôžu dovoliť najdrahšie zariadenia.

Podľa indického ministra informačných technológii, Raviho Shankara Prasada by mal byť export iPhonov z krajiny v hodnote približne 1,6 miliardy amerických dolárov. Všetky sa budú produkovať vrámci dvoch továrni, ktoré sa v krajine nachádzajú.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že inštalácia apiek mimo App Store bude pre používateľov nebezpečná

Netreba ale zabúdať ani na to, že spoločnosť Foxconn, ktorej továrne patria plánuje výrobu rozšíriť na ďalší výrobný závod. Možno sa teda čoskoro začnú dostávať aj do našich rúk zariadenia, ktoré budú „Assembled in India“! Bude ti to prekážať alebo nie?

iphone z indie
iPhony z Indie sa možno dostanú aj ku nám. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here