V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Týždenná akcia na príslušenstvo

akcia-tyzden.25---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V prípade, že si si ešte nevšimol, rozhodli sme sa, že budeme pripravovať každý týždeň originálnu zľavu na iPhone príslušenstvo v spolupráci s internetovým obchodom iPhoneDoplnky.eu. Každý týždeň tak môžeš získať super zľavu na super produkt. Návod ako na to nájdeš v našom seriáli: ZĽAVA NA TENTO TÝŽDEŇ 25.4-1.5.2016


Pozreli sme sa na praktiky v o filmovom priemysle

ios-vs-android---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Do redakcie nám pred nejakým časom prišiel jeden postreh od nášho čitateľa Vlada súvisiaci s umiestňovaním produktov spoločnosti Apple vo filme ZOOTOPIA. Praktiky product placementu sa používajú veľmi často a sú efektívne obzvlášť vo filmoch. Stačí, ak vaša obľúbená postava, s ktorou sa stotožňujete, používa nejaký produkt, ktorý dotvára jej osobnosť – vytvorí sa vysoká miera pravdepodobnosti, že si rovnaký produkt zaobstaráte aj vy. O čo ide v spomínanom filme?

Na to sa pozrieme spoločne v našom článku: Aké praktiky sa využívajú vo filmoch? iOS vs. Android v populárnej rozprávke! (zamyslenie)


Apple Watch 2 budú pravdepodobne poriadne vylepšené!

Apple-Watch-2--SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple je na trhu s inteligentnými hodinkami približne rok, odkedy sa začali predávať. V skutočnosti boli ale predstavené pred vyše jeden a pol rokom, bolo to ešte v septembri 2014. Znamená to teda fakt, že aj keď sa to mnohým nezdá, hodinky tu máme už celkom peknú dobu a je čas na vylepšenie. V prípade Applu to teda znamená jasný upgrade. Ako by mohol takýto upgrade vyzerať?

Presne to nájdeš v našom článku: Apple Watch 2, rýchlejší procesor a podpora mobilných dát!


Prečo iPhone, ktorý stojí nemalé peniaze nedokáže odolať miernej zime?!

iPhone-Zima--SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Už tu bolo niekoľko kritických článkov, v ktorých sme kritizovali Apple pre zlú odolnosť batérie pri iPhone 6S Plus. Telefón má pomerne veľkú kapacitu, a tak aj čo to vydrží, každopádne nie, keď je len o čosi chladnejšie počasie. Tu sa môžeš so svojou starou dobrou baterkou rovno rozlúčiť.

Máš taký problém aj ty? V tom prípade si nenechaj ujsť náš článok: iPhone za stovky eur nedokáže odolávať miernej zime?


Nové informácie o iPhone 7

iphone7---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPhone 7 je zatiaľ stále tým očakávaným zariadením, ktoré by malo prísť niekedy v septembri tohto roka. Tešiť sa samozrejme môžeme aj na väčší model Plus, ktorý by mal okrem všetkých noviniek v iPhone 7 ponúknuť aj duálnu šošovku fotoaparátu a samozrejme optickú stabilizáciu videa, ktorú ponúka už dnes. Na internete sa len prednedávnom objavili snímky iPhonu 7 a tiež iPhonu 7 Plus, a dnes tu máme schémy, ktoré len potvrdzujú uniknutý dizajn.

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina – týždeň 33.

Celý dizajn a viac informácií nájdeš v článku: Na internet unikli ďalšie snímky iPhonu 7


3 marketingové triky, ktoré využíva Apple

marketingove-triky-apple---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Ak vedieš spoločnosť akou je Apple, asi si uvedomuješ, že veľmi dôležitý je aj samotný marketing. Nejde len o to, či reklamu robíš, ale aj o to, ako ju robíš. Veľa firiem má dobrý produkt, ale za to príšerný marketing a tak to žiaľ aj dopadá. Apple je našťastie na druhej strane tohto spektra a marketing má určite jeden z najlepších. V našom článku ti ukážeme 3 jednoduché triky, ktorými dokážu strhnúť tvoju pozornosť a prinútiť ťa zamilovať sa do produktu!

Triky nájdeš v našom článku: 3 marketingové triky, ktoré využíva Apple!


Priniesli sme ti jedinečnú možnosť, pozrieť sa do sveta 3D modelovania iPhonu

iphone7-navrhovanie---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Koncept od Miroslava Majdáka sme ti už ukazovali minule. Sami sme boli prekvapení z toho, ako to autor konceptu pomerne presne trafil ešte predtým, ako sa na svetlo sveta dostali prvé úniky noviniek, ktoré vyzerali takmer rovnako, ako Mirov koncept. Pravdepodobne to bola len náhoda, no každopádne to celkom vyšlo. Koncept sme mali možnosť vidieť na niekoľkých fotkách z vonku, no skutočná práca sa odohrala vo vnútri. Aj keď to možno nikto nikdy neuvidí, keďže ide len o digitálnu podobu, autor sa môže pochváliť tým, že myslí na všetko.

Viac o 3D modelovaní iPhone nájdeš v našom článku: Pozri sa s nami do sveta navrhovania 3D konceptu iPhonu 7


Pozri si nový 12″ Rose Gold MacBook

12-rose-gold-macbook---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple je vo svete elektroniky vlastne ako taký elegán. Vie robiť s farbami a materiálmi, čoho výsledkom sú fantastické produkty s nádherným dizajnom. Minulý rok sme sa dočkali počítača vo viacerých farbách asi po prvý krát, samozrejme, teraz máme na mysli MacBook 12″. Ten prišiel v striebornej, sivej a zlatej farbe. Najnovšie ale do ponuky pribudla ešte jedna varianta, je to Rose Gold!

Celú túto nádheru nájdeš v našom článku: Pozri si Rose Gold MacBook 12″


Aj ty tak zbožňuješ Apple Watch? Ale prečo?

Apple-watch-feeling---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Prednedávnom sme zašli do predajne Apple resellera, aby sme otestovali hodinky Apple Watch. Začali sme pri malých stoloch, kde boli rozmiestnené rôzne modely. Vo všetkých prípadoch išlo len o základné Apple Watch Sport, no a vystavené boli aj hodinky z nerezovej ocele, avšak tie si človek nemohol chytiť do ruky. Boli zaliate v plaste s displejom, ktorý vysvetľoval, čo a ako sa dá s hodinkami robiť. Nám sa ale podarilo získať aj drahší model, z nerezovej ocele, a hneď s náramkom Milanese Loop. Razom sme zistili, ako je možné, že je niekto ochotný priplatiť tak nehoráznu sumu!

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina - týždeň 21.

Odpoveď nájdeš v našom článku: Ten neskutočný feeling z Apple Watch. Ako to len v tom Apple robia?


Porovnanie iPadu Pro a nového 12″ MacBooku

iPad-Pro-vs-12-mackbook---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPad je v podstatne len tablet a MacBook potom počítač na širšie použite. Človek teda môže mať oba tieto produkty, no oba bude využívať na niečo iné. Pri iPade to bude asi primárne prehliadanie internetu, prípadne kreslenie s ceruzkou Apple Pencil, no a v prípade MacBooku Pro zase práca, možno s profesionálnejšími a náročnejšími programami. To logicky znamená, že by mal byť MacBook výkonnejší, ale je tomu tak?

To sa dozvieš v našom článku: Je iPad Pro výkonnejší ako nový 12″ MacBook?


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here