Pred niekoľkými týždňami sme prišli s informáciou, že iPhone 12 príde s vylepšeným displejom. Ťažko uveriť, že sa ešte dá vylepšiť dokonalé. Napriek tomu, že Retina XDR je perfektná, má jednu slabinu. Tu nahradí nástupca. iPhone 12 s displejom ProMotion a frekvenciu 120 Hz potvrdený dôveryhodným zdrojom.

iPhone 12 s displejom ProMotion a frekvenciu 120 Hz

Apple tento rok predstavilo iPhone, ktorý má podľa hodnotený jeden z najlepších displejov na svete. Nemusíme sa samozrejme tomu čudovať. Apple sa pri jeho vývoji inšpirovalo špičkovým XDR displejom, ktorý bude dostupný k Macu Pro. iPhone 11 Pro má jednoducho dokonalé vyobrazenie, farby a tiež rozlíšenie. Napriek tomu je však v jednom smere mierne zaostalé a to v obnovovacej frekvencii. Aktuálne v ňom nájdeme „len“ 60 Hz, zatiaľ čo už konkurenčný Google Pixel 4 prináša 90 Hz.

- Reklama -

Apple má navyše v ponuke tiež zariadenie, ktoré už dlhšiu dobu funguje na 120 Hz displeji. Jedná sa konkrétne o iPad Pro. Ten bol s touto technológiou predstavený ešte v roku 2017. Pokiaľ sa pýtate, ako sa vlastne Hz displeja prejavujú na používaní zariadenia, odpoveď je jednoduchá. V podstate ide o obnovovaciu frekvenciu a teda čím viac Hz telefón zvládne tým je používanie plynulejšie. Určite aj 60 Hz bohate stačí na to aby sa iPhone používal maximálne pohodlne. Na druhej strane je však vyššiu frekvenciu bez problémov poznať aj voľným okom, čo znamená, že tu stále existuje priestor pre zlepšenie.

Renomovaný leaker

Jeden z najuznávanejších leakerov na svete, ktorého predpovede sú skoro vždy maximálne presné dnes na svojom Twitter účte zverejnil informácie, ktoré sa týkajú pripravovaného iPhonu 12. Nie je to ale všetko. Prezradil tiež, že 120 Hz displej bude aj súčasťou Samsungu Galaxy S11 a tiež OnePlus 8 Pro. Geskin tým v podstate len potvrdil informácie od DigiTimes, ktoré sme zverejnili 28. októbra. Vďaka tomu je skoro isté, že Apple túto technológiu do budúcoročnej novinky skutočne zakomponuje.

Dáva to pri tom všetkom zmysel. Pokiaľ iPhone 11 Pro ponúka najlepší displej na svete, v podstate sa už nemá po stránke zobrazenia príliš kam posunúť. Pokiaľ by mal ale lepšiu zobrazovaciu frekvenciu, určite by to bol veľký bonus. Dokonca sa tu dá špekulovať aj nad tým, že tento displej môže fungovať ako „always-on“. Zobrazovať v tomto režime by pritom bol schopný napríklad čas, dátum či informácie o správach a notifikáciach. iPhone sa teda ešte v displeji má kam posunúť ďalej. 120 Hz bude v roku 2020 realita…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.