Ak patríte medzi profesionálnych používateľov iPadu, pravdepodobne ste rozmýšľali nad tým, či si nekúpiť najnovší model Pro (M1) s 1 TB alebo 2 TB úložiskom. Hlavnou výhodou je prítomnosť 16 GB operačnej pamäte RAM, ktorá je až 2x väčšia v porovnaní s nižšími kapacitami.

iPad Pro v roku 2021

No a hoci to znie na papieri všetko veľmi pekne, prax je trochu sklamaním. Ako uvádzajú vývojári, aplikácie v iPadOS 14 dokážu pracovať len s 5 GB operačnou pamäťou RAM. Akonáhle by si vypýtali viac, iPad by ich jednoducho softvérovo zabrzdil.

Pôvodne sme očakávali, že tento neduh vyrieši pripravovaný update iPadOS 15. Žiaľ, po nainštalovaní prvej beta verzie sa vôbec nič nestalo.

Apple však vydalo ďalšiu betu a tá už očakávané zmeny prináša. Po novom je vyššia operačná pamäť pre apky omnoho prístupnejšia.

Viacej RAM pre apky, ktoré ju dokážu využiť

Technologický gigant skryl do systému nové oprávnenie, ktoré umožňuje vývojárom požadovať viacej RAM-ky, pokiaľ by s ňou dosiahli vyššiu výkonnosť aplikácií po prekročení 5 GB limitu.

Ak teda pracujete s grafickým softvérom, alebo len upravujete video či obrovské fotografie, iPadOS 15 tomu lepšie prispôsobí váš iPad.

iPad ProApple zatiaľ nešpecifikovalo, koľko operačnej pamäte RAM dokáže iPad reálne ponúknuť. Je pravdepodobné, že systém potrebuje rezervu a tak to nebude celých 8 GB alebo 16 GB RAM (v prípade najnovších modelov). Na strane druhej, ak by bolo pri vrcholnej verzii k dispozícii aspoň 12 GB, určite by sme neboli proti.

Napíšte nám do komentára, či sa na toto vylepšenie tešíte. Z nášho pohľadu ide o výborný nápad a už teraz sa nevieme dočkať, keď si vyskúšame iPad Pro s náročnejšími apkami!

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone & iPad |#4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here