Nová generácia iPadov Pro dostala ohromné novinky a funkcie, vďaka ktorým sa hranice medzi tabletmi a notebookmi ešte viac zúžili, o čom sme písali aj v samostatnom článku. Spoločnosti Apple však v budúcnosti plánuje tieto dve produktové rady ešte viac priblížiť. Chce to docieliť zmenou loga, ktoré by malo byť zobrazené v horizontálnej polohe, rovnako ako na MacBookoch.

Zdá sa, že plán spoločnosti Apple priblížiť iPady k Macom sa podpíše aj na ďalších vizuálnych zmenách. Trojica vedúcich pracovníkov spoločnosti Apple v nedávnom rozhovore pre francúzsky technologický portál Numerama diskutovala o najnovších modeloch iPadu Pro. Rozhovor neprezradil mnoho nových informácií, ale naznačil možnú zmenu dizajnu budúcich iPadov.

iPad Pro sa vizuálom ešte viac priblíži MacBookom

Tradične je logo Apple na zadnej strane iPadov orientované vertikálne, avšak iPady sa čoraz častejšie používajú v horizontálnej polohe.

Je to spôsobené najmä tým, že Apple v posledných rokoch prezentuje klávesnicu Magic Keyboard ako neodlučiteľnú súčasť tabletu. Keď je iPad v tejto polohe, logo je otočené na stranu – aj keď ho v súčasnosti klávesnica zakrýva.

Práve kvôli tejto nedokonalosti ho chce Apple otočiť do horizontálnej polohy.

Magic Keyboard pre iPad Pro
Zdroj: Apple

Apple sa čoraz viac sústreďuje na používanie iPadu na šírku, o čom svedčí aj presunutie prednej kamery na strednú stranu zariadenia. Týmto umiestnením už disponujú všetky najnovšie modely, s výnimkou iPadu mini. Ten by sa mal v budúcich generáciách dočkať rovnakej zmeny.

Gigant z Cupertina už pred časom začal prispôsobovať softvér tak, aby logo bolo zobrazené horizontálne pri štarte zariadenia s iPadOS 14.5, ak je iPad orientovaný na šírku.

Táto zmena naznačuje, že Apple je otvorený myšlienke prispôsobiť aj hardvérový dizajn iPadu, aby lepšie vyhovoval súčasným trendom používania.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 dostal záhadný senzor namiesto kamery. Na čo slúži táto novinka?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -