Nová správa naznačuje, že čakacie doby na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa výrazne zvýšili, pretože dopyt zo strany zákazníkov silno prevyšuje výrobné kapacity technologického giganta z Cupertina.

Analytik David Vogt z investičnej banky UBS vo svojej správe pre investorov skúmal čakacie lehoty na iPhone 14 Pro, pričom dospel k nepríjemným záverom. Téme sa viac venoval portál Appleinsider.

- Reklama -

V USA sa čakacie doby na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro predĺžili o 5 až 25 dní. UBS pracovala s údajmi, ktoré boli zozbierané pred nedávnymi odstávkami v Číne. Tie žiaľ mohli negatívnym spôsobom ovplyvniť výrobu. Spôsobila ich karanténa kvôli ochoreniu covid-19.

Vogt pripisuje predĺženie čakacích lehôt silnému predajnému tempu v septembri, ktoré prekonalo všetky očakávania. Samotné Apple rátalo s menším záujmom, za čo môže spomaľujúca sa ekonomika v celom svete.

iPhone 14 Pro zaznamenal vyššiu mieru predajnosti

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Predpokladá sa, že miera predajnosti iPhonov v septembri bola medziročne vyššia o 3 %, pričom miera predajnosti modelov Pro bola o 50 % vyššia ako v prípade modelov iPhone 13 Pro v roku 2021.

Prispelo k tomu pravdepodobne skoré uvedenie modelového radu iPhone 14 na trh, hoci dopyt bol tiež medziročne vyšší.

Podľa najnovších údajov spoločnosti UBS sa čakacie doby zvýšili aj v Číne. Na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max vyskočili na približne 24 dní.

Všetko môže zhoršiť odstavenie výroby kvôli covidu-19

Fabrika a iPhone
Zdroj: Twitter / Stephen McDonell / Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Vogt dopĺňa, že nedávna vlna koronavírusu v Číne, ktorá postihla hlavnú továreň spoločnosti Foxconn na výrobu iPhonov, by mohla mať negatívny vplyv na skladové zásoby zariadenia v dôležitom decembrovom štvrťroku.

Predpokladá, že v tomto období bude vyrobených 86 miliónov kusov smartfónov s nahryznutým jablkom v logu, hoci spoločnosť Apple môže toto číslo mierne prekročiť. Ak by výroba fungovala na sto percent, predaje by boli rekordné.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -