Nová správa naznačuje, že čakacie doby na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa výrazne zvýšili, pretože dopyt zo strany zákazníkov silno prevyšuje výrobné kapacity technologického giganta z Cupertina.

Analytik David Vogt z investičnej banky UBS vo svojej správe pre investorov skúmal čakacie lehoty na iPhone 14 Pro, pričom dospel k nepríjemným záverom. Téme sa viac venoval portál Appleinsider.

V USA sa čakacie doby na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro predĺžili o 5 až 25 dní. UBS pracovala s údajmi, ktoré boli zozbierané pred nedávnymi odstávkami v Číne. Tie žiaľ mohli negatívnym spôsobom ovplyvniť výrobu. Spôsobila ich karanténa kvôli ochoreniu covid-19.

Vogt pripisuje predĺženie čakacích lehôt silnému predajnému tempu v septembri, ktoré prekonalo všetky očakávania. Samotné Apple rátalo s menším záujmom, za čo môže spomaľujúca sa ekonomika v celom svete.

iPhone 14 Pro zaznamenal vyššiu mieru predajnosti

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Predpokladá sa, že miera predajnosti iPhonov v septembri bola medziročne vyššia o 3 %, pričom miera predajnosti modelov Pro bola o 50 % vyššia ako v prípade modelov iPhone 13 Pro v roku 2021.

Prispelo k tomu pravdepodobne skoré uvedenie modelového radu iPhone 14 na trh, hoci dopyt bol tiež medziročne vyšší.

Podľa najnovších údajov spoločnosti UBS sa čakacie doby zvýšili aj v Číne. Na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max vyskočili na približne 24 dní.

Všetko môže zhoršiť odstavenie výroby kvôli covidu-19

Fabrika a iPhone
Zdroj: Twitter / Stephen McDonell / Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Vogt dopĺňa, že nedávna vlna koronavírusu v Číne, ktorá postihla hlavnú továreň spoločnosti Foxconn na výrobu iPhonov, by mohla mať negatívny vplyv na skladové zásoby zariadenia v dôležitom decembrovom štvrťroku.

Predpokladá, že v tomto období bude vyrobených 86 miliónov kusov smartfónov s nahryznutým jablkom v logu, hoci spoločnosť Apple môže toto číslo mierne prekročiť. Ak by výroba fungovala na sto percent, predaje by boli rekordné.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ako som si zvykol na nové ovládanie iPhonu X?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here