Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max, ktorého súčasťou je aj vynikajúci Always-on displej. Táto funkcia zabezpečuje, že zariadenie nikdy nezhasne a po celý čas vám na obrazovke ukazuje dátum, čas, widgety, notifikácie a ďalšie.

Otázne však zostáva, aký má nová technológia vplyv na spotrebu energie. Pozrieť sa na to rozhodol youtuber SimplyPops, ktorý vytvoril zaujímavý test.

Zobral doň hneď tri nové iPhony 14 Pro, ktoré testoval v absolútne férových podmienkach. Jedno zariadenie malo úplne vypnutý Always-on displej, na druhom bol zapnutý, no s čiernym pozadím a na treťom zapnutý s farebným pozadím. Ktorý sa teda vybil ako prvý?

Výsledok je jasný. Always-On displej je skutočne veľkým „žrútom“ energie 

Always-on displej iPhone 14 pro
Zdroj: Twitter / Ramal / Benjamin Scholtysik (úprava redakcie)

Výsledok vás asi neprekvapí, nakoľko batéria sa vyčerpala najskôr na zariadení s farebným displejom. Telefón bol na 0 % po 59 hodinách v stand-by režime. V tomto čase malo zariadenie s čiernym Always-On displejom ešte 16 % batérie a zariadenie s vypnutou funkciou až 75 % batérie.

Ako druhý sa preto logicky vypol iPhone 14 Pro so zapnutým Always-On displejom, na ktorom bolo iba čierne pozadie. V teste skončil presne po 70 hodinách.

Už aj to je pomerne výrazný rozdiel. Ak chcete ušetriť trochu energie, no nechcete sa pripraviť o stále zapnutý displej, dajte si naň čiernu tapetu. Naozaj to funguje.

Bez Always-On displeja vydrží iPhone 14 Pro aj o niekoľko dní dlhšie na jediné nabitie

No a čo zariadenie bez zapnutého Always-On displeja? To malo v tomto čase ešte stále neuveriteľných 70 % energie. Odpoveď na otázku, či má táto funkcia výrazný vplyv na výdrž je teda určite áno – a nie malý.

V rámci jedného dňa by vám to nemalo robiť problémy, no ak sa vyberiete na cesty a viete, že môžete mať problémy s nabíjaním, funkciu určite (aspoň dočasne) vypnite. Pomôže to.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Video: Apple v iOS 16 omylom ukázalo, ako bude vyzerať Always-on displej v iPhone 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -