Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max, ktorého súčasťou je aj vynikajúci Always-on displej. Táto funkcia zabezpečuje, že zariadenie nikdy nezhasne a po celý čas vám na obrazovke ukazuje dátum, čas, widgety, notifikácie a ďalšie.

Otázne však zostáva, aký má nová technológia vplyv na spotrebu energie. Pozrieť sa na to rozhodol youtuber SimplyPops, ktorý vytvoril zaujímavý test.

- Reklama -

Zobral doň hneď tri nové iPhony 14 Pro, ktoré testoval v absolútne férových podmienkach. Jedno zariadenie malo úplne vypnutý Always-on displej, na druhom bol zapnutý, no s čiernym pozadím a na treťom zapnutý s farebným pozadím. Ktorý sa teda vybil ako prvý?

Výsledok je jasný. Always-On displej je skutočne veľkým „žrútom“ energie 

Always-on displej iPhone 14 pro
Zdroj: Twitter / Ramal / Benjamin Scholtysik (úprava redakcie)

Výsledok vás asi neprekvapí, nakoľko batéria sa vyčerpala najskôr na zariadení s farebným displejom. Telefón bol na 0 % po 59 hodinách v stand-by režime. V tomto čase malo zariadenie s čiernym Always-On displejom ešte 16 % batérie a zariadenie s vypnutou funkciou až 75 % batérie.

Ako druhý sa preto logicky vypol iPhone 14 Pro so zapnutým Always-On displejom, na ktorom bolo iba čierne pozadie. V teste skončil presne po 70 hodinách.

Už aj to je pomerne výrazný rozdiel. Ak chcete ušetriť trochu energie, no nechcete sa pripraviť o stále zapnutý displej, dajte si naň čiernu tapetu. Naozaj to funguje.

Bez Always-On displeja vydrží iPhone 14 Pro aj o niekoľko dní dlhšie na jediné nabitie

No a čo zariadenie bez zapnutého Always-On displeja? To malo v tomto čase ešte stále neuveriteľných 70 % energie. Odpoveď na otázku, či má táto funkcia výrazný vplyv na výdrž je teda určite áno – a nie malý.

V rámci jedného dňa by vám to nemalo robiť problémy, no ak sa vyberiete na cesty a viete, že môžete mať problémy s nabíjaním, funkciu určite (aspoň dočasne) vypnite. Pomôže to.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -