Každým rokom sa Mapy od spoločnosti Apple zlepšujú. Kedysi boli veľmi nepresné a mohli by sme ich pokojne označiť za odfláknuté. Kompetentní si to ale uvedomili a presne preto na nich v posledných rokoch zapracovali.

V niektorých krajinách vás tak Apple Maps dokážu varovať pred dopravnou nehodou, zhustenou premávkou, uzávierkou cesty či radarom. Vývojári išli ale ešte ďalej a po novom umožnili systému upozorňovať používateľa na nepriaznivé počasie v priebehu plánovania cesty.

- Reklama -

Táto novinka sa po prvýkrát objavila v iOS 15 Beta 3 a dokáže predpovedať prívalové dažde spôsobujúce povodne na vašej trase a zároveň ponúknuť aj alternatívne návrhy pre zmenu cesty, ktorá nespadá pod výstrahu pred povodňou. Po prvýkrát ju spozoroval používateľ sociálnej siete Reddit ChrisSDreiling.

Prečítajte si tiež  Apple mapy dostanú s príchodom macOS Monterey hromadu vychytávok

Nakoľko sú extrémne poveternostné podmienky často náhle a prichádzajú bez varovania, táto funkcia môže byť vítaným vylepšením pre zjednodušenie každodenného života. Zároveň však bude zaujímavé sledovať, odkiaľ Apple vlastne čerpá dáta, týkajúce sa samotných varovaní. Bližšie podrobnosti zatiaľ zverejnené neboli.

Na Slovensku zrejme bez tejto funkcie 

Druhým dychom tiež dodávame, že hoci to znie všetko super, v súčasnosti sa na takéto užitočné informácie pravdepodobne nemôžeme tešiť v našich končinách.

Apple túto funkciu testuje len v niektorých krajinách a regiónoch a zrejme potrvá ešte roky, kým ju rozšíri globálne. Nechajme sa prekvapiť.

Chceli by ste v mapách niečo podobné?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.