Spoločnosť Apple pred pár dňami zverejnila novú internetovú stránku, na ktorej si môžete porovnávať jednotlivé generácie iPhonov s tými novými, aby ste videli, aký je medzi nimi reálny rozdiel a prečo by ste mali upgradovať. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Čo sme si však všimli až neskôr je fakt, aký prístup tu technologický gigant vlastne zvolil. Firma zároveň potvrdila, že vymieňať jeden a pol ročný iPhone 14, alebo dva a pol ročný iPhone 13 za najnovší iPhone 15 je pomerne veľký nezmysel. Samotné telefóny majú totiž dostatočne výkonný hardvér a moderný dizajn, vďaka čomu sa od poslednej generácie až tak veľmi nelíšia.

Dôvod, prečo sme dospeli ku tomuto názoru je ten, že na samotnej stránke sa nachádza zoznam zariadení, ktoré môžete s iPhonom 15 porovnávať. Týka sa, ale iba celej generácie iPhone 11 a iPhone 12. Žiaden iPhone 13 a ani iPhone 14 tu nenájdete.

Apple chce, aby jeho zákazníci inovovali. Na nikoho ale netlačí 

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Frederik Lipfert / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Technologický gigant chcel novým webom pravdepodobne zaujať existujúcich zákazníkov so staršími modelmi, aby si pozreli, koľko veľkých zmien sa za posledné roky udialo a prečo sa už oplatí upgradovať starší iPhone, ktorý môže byť na hranici svojej životnosti.

Je síce pravda, že iPhone 11 ešte pravdepodobne dostane aj update na iOS 18, no tieto modely už môžu trpieť na nedostatok výkonu, absenciu 5G siete, horší LCD displej či degradovanú batériu.

Pri iPhone 12 je situácia omnoho lepšia a hoci mi sami tento model stále odporúčame, nakoľko sa dá po kliknutí na tento odkaz kúpiť za 465 €, jeho hardvér už nemusí stačiť tým najnáročnejším spotrebiteľom. Pre bežného človeka však bude stále dobrý.

iPhone 15 sa v tejto chvíli skutočne veľmi oplatí 

iPhone 15
Zdroj: Unsplash / Rahul Mishra (úprava redakcie)

Na záver už len dodáme, že je veľmi milé, akým spôsobom spoločnosť Apple pristupuje k medzigeneračnej výmene. Na novom webe, ktorý si môžete prehliadnuť tu je jasne vidieť, že firma skutočne cieli hlavne na ľudí so staršími modelmi a nesnaží sa silou mocou presvedčiť tých, ktorý majú iba dvojročné zariadenia.

A ak by ste sa napokon predsa rozhodli prejsť zo staršieho modelu, prípadne Androidu na najnovší najnovší iPhone 15, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 708 €, čo je veľmi atraktívna cena. V čase uvedenia na trh sa totiž predával za 949 €. Na to, že ide o cca pol roka staré zariadenie je to z nášho pohľadu veľmi výhodná ponuka. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Táto MagSafe nabíjačka pre iPhone 12 obsahuje chladenie a podsvietenie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -