iPhone patrí medzi najrozšírenejšie mobilné zariadenia na svete a nie je to náhoda. Denník Financial Times sa rozhodol uskutočniť výskum zameraný na iOS a Android, ktorý priniesol šokujúce zistenia. Analytici sa konkrétne sústredili na mladých ľudí z generácie Z, ktorí sa narodili v rokoch 1996 až 2012. Hoci sú tieto osoby mnohými považované za najrozumnejšie, až 34 % z nich používa práve iPhone od Apple a niektoré dôvody sú absurdné. Téme sa venoval český portál Mobilizujeme.

Mladí ľudia sa napríklad boja, že pokiaľ by si kúpili Android, mohli by byť vylúčení zo skupiny. Veľa ich rovesníkov totiž používa iPhone so službou iMessage. Tá sa však na Androide nedá používať a Apple dlhodobo odmieta snahy spoločnosti Google, aby sa to zmenilo. Dokonca sa v minulosti vyskytli správy, že technologický gigant týmto spôsobom šikanuje tých ľudí, ktorí nemajú iPhone. Mladí sa vraj hanbia používať konkurenčnú platformu.

- Reklama -

Samozrejme, iMessage nie je jediným dôvodom, prečo si generácia Z vyberá práve smartfón s nahryznutým jablkom v logu. Financial Times uvádza, že spoločnosť Apple je majstrom v budovaní si vernosti ku značke a vytváraní trendov, na základe ktorých vznika povedomie, že ten kto vlastní iPhone je moderný človek. Mladí ľudia to presne takto vnímajú a chcú byť „cool“.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA

Milujú aj AirDrop a ekosystém Apple produktov

Musíme tiež zdôrazniť, že aj keď sú iMessage či značka zariadenia dôležitým rozhodovacím faktorom v prípade mladých ľudí, do celej rovnice vstupujú aj ďalšie aspekty, prečo si kupujú iPhone namiesto Androidu. Jedným z nich je napríklad dokonalý ekosystém produktov spoločnosti Apple. Ak už majú iPhone, môžu si kúpiť aj Apple Watch, AirPods, Mac či iPad a všetky tieto zariadenia budú spolu dokonalo prepojené.

Rovnako tak miluje generácia Z aj technológie ako iCloud či AirDrop, ktoré jej zjednodušujú komunikáciu. Zabudnúť však nemôžeme ani na vysokú úroveň zabezpečenia operačného systému iOS, ktorá je podstatne ďalej než Android – hoci aj iOS má svoje chyby. V neposlednom rade je mladým ľuďom sympatický dizajn zariadení a ich vydarené používateľské prostredie.

Platí to aj v Európe 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Na záver je zaujímavé spomenúť, že samotný trend popularity Apple produktov u ľudí patriacich do generácie Z nie je badateľný len na obyvateľoch Spojených štátov amerických.

Analytická spoločnosť Canalys totiž zistila, že až 83 % majiteľov iPhonov v Európe vo veku do 25 rokov plánuje používať produkty od tohto výrobcu aj naďalej. Uvidíme teda, ako sa to bude vyvíjať v budúcnosti.

Myslíte si, že sa tento trend môže niekedy zlomiť? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -